Nie jest, ale to fajny tytuł. No może trochę dla osób, które śledzą co robi Włodek i chcą zobaczyć jak zaczynał (a nie przeczytały jeszcze w książce). Nasz największy fan, Piotrek „Sewi” Seweryn, a jednocześnie współpracownik przy niemal wszystkich Apple Blog TV, chomikował te odcinki na swoich dyskach od lat.

Dla przypomnienia pierwszy odcinek nagraliśmy 16 listopada 2008 roku, czyli nieco ponad siedem lat temu. Zresztą widać to po jakości: 240p. Następnie nagraliśmy 3 sezony + kilkadziesiąt odcinków na żywo + kilka odcinków przy udziale publiczności. Ostatni odcinek, 78, pojawił się 1 października 2010.

W tym czasie prowadziliśmy już ABTV w ramach którego na YouTube debiutował Karol Paciorek, a Paweł Opydo i Asia Glogaza pojawili się pierwszy raz „na wizji”, bo oboje byli już wtedy popularnymi blogerami.

Dlaczego nie było tych odcinków wcześniej na YouTube? Bo YouTube siedem lat temu zaczynał działać i wcale tam nie pasowaliśmy. Największym problemem YouTube w tamtych czasach był limit 10 minut na film. Dlatego korzystaliśmy z takich serwisów jak blip.tv, viddler.com, czy ustream.com. Teraz Piotrek wgrał wszystkie odcinki na YouTube i miejmy nadzieję, że tam zostaną na zawsze już.

Dziś jak patrzę na te nagrania, widzę co robiliśmy źle, a co doskonale. Pewnie Włodek czy Karol mogą dziś powiedzieć więcej co źle… Dla mnie to wielki kawałek historii. Nie tylko Apple w Polsce, ale mojej prywatnej. Miałem dwadzieścia kilka lat i do dziś korzystam z doświadczeń które wtedy zdobyłem. Dla niektórych z was obejrzenie kilku odcinków będzie ciekawą wycieczką w przeszłość. A dla reszty pewnie tylko powodem do ironicznego uśmiechu. Tak czy inaczej super.

Wszystkie odcinki znajdziecie na kanale @appleblogpl na YouTube w tej playliście.