Samsung podąża drogą Apple jeszcze bardziej - i na pewno nie można mu mieć tego za złe. Galaxy S6 doczeka się wysokiej jakości materiałów i niewymienialnej baterii.

Nowy sztandarowy smartfon Samsunga Galaxy S6 zbliża się wielkimi krokami. Co więcej główny rywal iPhone’ów był już ponoć prezentowany we wczesnych wersjach partnerom biznesowym podczas targów CES. Swoją premierę będzie miał najprawdopodobniej w Barcelonie podczas marcowego MWC.

Samsung Galaxy S6 ma doczekać się zupełnie nowego wyglądu. Przede wszystkim ma nie być plastikowy. Ostatnie raporty (a raczej plotki) mówiły o wykonaniu w całości z metalu. Najnowsze mówią natomiast o szklanym przodzie i tyle, a metalowych bokach, tak jak to było w iPhone’ach 4 i 4s.

Najciekawsza jest natomiast informacja o tym, że Samsung porzuciłby wymienne akumulatory. Na rzecz lepszego designu urządzenia. Firma miałaby rozstać się z opcją własnoręcznej wymiany akumulatora i postawić na rozwiązanie stosowane przez Apple.

Jeśli się to potwierdzi, to użytkownicy Samsungów stracą jeden ze swoich często wykorzystywanych argumentów wymienianych jako atuty linii Galaxy względem iPhone’ów.

Takie rozwiązanie wydaje się dla mnie sensowne i nie widzę ku temu przeszkód, zwłaszcza że Galaxy S6 pewnie będzie spokojnie wytrzymywał dobę pracy. Działanie to koliduje z wakacyjną kampanią wall-huggers, gdzie także promowano możliwość wymiany akumulatorów w Samsungach.

Samsung Galaxy S6 zanosi się na naprawdę ciekawy model.

Źródło: 9to5Google