Kto pierwszy w świecie Maków zrobił paczkę aplikacji? Kto stworzył wokół tego wydarzenia prawdziwą społeczność? Kto miał najlepsze programy jakie kiedykolwiek były w promocyjnych zestawach? Tak, to był MacHeist. Dziś powraca z zestawem „małych” aplikacji ale całkiem użytecznych.

Jeszcze przez pięć dni za kwotę 14,99 dolarów można nabyć zestaw dziesięciu programów. Nie są to może produkty obarczone dużym budżetem, nie mniej jednak nic im w produktywności nie można ująć. Speedy, TotalFinder czy Cocktail poprawią przyjemność pracy. LittlenSnitch i VirusBarrier zadba o nasze bezpieczeństwo w sieci. Jest też Postbox bardzo zacny klient poczty e-mail. Jest również coś dla twórców stron internetowych - CodeKit.

Od jakiegoś czasu MacHeist traci na rozmachu. Kto pamięta pierwszą edycję z 2006 roku? Te łamigłówki, darmowe aplikacje rozdawane między kolejnymi zadaniami. Ileż to się na forum przesiedziało żeby znaleźć rozwiązanie zagadki. Zresztą zobaczcie sami jakie tam za dawnych czasów pojawiały się perełki.

alt text

Dziś MacHeist „walczy” z Mac App Store. Trzeba przyznać, że pomysł fajnie zrealizowany. Ludziki z bannerami nawołującymi do bojkotu sklepu Apple, zwalczania procesu akceptacji programów i brak wersji demo aplikacji jest miły dla oka. Jednak po tym co było kiedyś zostało tylko...

Witryna MacHeist - http://macheist.com


autora znajdziesz na #twitter: pemmax #facebook: marczynski #profil MyApple