Apple kolejny raz przełamuje rekord sprzedaży w App Store. Najważniejsze przesłanie jaka płynie z Cupertino skierowane jest do programistów, którym wypłacono ze sprzedaży w iTunes bagatela 25 miliardów dolarów. Warto odnotować, że zarobki developerów to 50% skok w porównaniu do poprzedniego roku. Do kieszeni programistów w 2014 trafiło 10 miliardów dolarów. Godne uwagi jest, że wspomniana kwota dotyczy sprzedaży aplikacji. Informacja ta jest zachętą dla wszystkich, którzy tworzą na platformy mobile i ma przyciągnąć ich do pisania programów pod iOS.

Apple przypomina również, że w 2014 roku przygotowano narzędzia, które mają ułatwić programowanie dla iOS. Mowa tu o nowym języku Swift, platformie HomeKit (dla urządzeń domowych) oraz HealthKit (dla urządzeń dbających o zdrowie). Nie można zapomnieć także o aplikacji TestFlight, pozwalającej w łatwy sposób komunikować się pomiędzy autorami programu i grupą betatesterów.

alt text

Apple poinformowało także o rekordowych zakupach jakich dokonali klienci w pierwszym tygodniu Nowego Roku. Wydali w App Store prawie pół miliarda dolarów. Pochwalono się również wynikami z kampanii RED wspierającej walkę z AIDS. W tym kwartale na ten projekt zebrano 20 milionów dolarów. Całkowita kwota jaką Apple przekazało na ten cel to100 milionów dolarów.

Rynek iOS rozwija się prężnie i jest najlepiej opłacanym ekosystemem dla programistów. Może to być zaskakująca informacja z faktu na błyskawicznie rosnącą ilość urządzeń z Androidem - to już 85% rynku (za IDC). Z informacji jakie podaje firma analityczna Radio Free Mobile w tym roku Google wypłacić powinno 5 miliardów dolarów programistom Androida. Daje to dość mocny obraz którzy użytkownicy nie szczędzą na oprogramowaniu dla swoich telefonów i na jakiej platformie najlepiej zarabiają autorzy programów.


Tydzień promocji z firmą BASEUS

w bieżącym tygoniu cały asortyment firmy BASEUS z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: BASEUS10 i kupuj taniej.