Na łamach magazynu Fortune ukazał się obszerny wywiad z CEO Disney’a Bobem Igerem. W rozmowie nie został pominięty Steve Jobs i kwestia przejęcia studia Pixar.

Warto do tego wywiadu zajrzeć, ponieważ Disney to nie tylko filmy animowane, to też Marvel, Lucasfilm i całe imperium medialne. Fani Gwiezdnych Wojen będą zachwyceni zdjęciem Igera na tle makiety Sokoła Millenium w trakcie zdjęć do kolejnej odsłony sagi (choć jest to jedynie fotomontaż).

Iger wspomina o tym, że jeszcze przed oficjalnym przyjęciem posady CEO poinformował o tym Steve’a Jobsa. Ten z poprzednim szefem Disney’a nie mógł się dogadać odnośnie dalszego partnerstwa studia Pixar i Disney. Finalnie Disney kupił studio Pixar. Iger mówi też o „burzach mózgu” jakie wspólnie przeprowadzali z Jobsem.

Warto też pamiętać, że Iger jest członkiem Rady Dyrektorów Apple. Stanowisko to objął zaledwie miesiąc po śmierci Jobsa. Partnerstwo Apple i Disneya jest bardzo silne. Często Apple promuje filmy Disney’a, Apple Pay pojawiło się także w sklepach i parkach rozrywki.

Źródło: Fortune

Foto: Hyku