Potwierdzają się przewidywania dotyczące kanibalizacji iPad'ów przez nowej generacji iPhone'y. Świadczą o tym dane pochodzące z aplikacji Pocket, która służy do magazynowania treści stron internetowych w celu ich późniejszej konsumpcji.

Podczas gdy 55% właścicieli iPhone'ów 5S do przeglądania treści, zamiast iPada, woli używać swojego telefonu, to liczba ta wzrasta do 72% w przypadku właścicieli iPhone'ów 6 i aż do 80% w przypadku iPhone'ów 6 Plus.

Użytkownicy iPhone'ów 6 i 6 Plus zdecydowanie rzadziej korzystają ze swoich iPad'ów, co sugeruje, iż w ciągu dnia większe telefony skutecznie zastępują tablet.

iPad pozostaje jednak bezkonkurencyjny w kategorii urządzeń „kanapowo-łóżkowych” - nadal chętnie używany jest wieczorem, kiedy to użytkownicy relaksują się na sofie bądź w łóżku.

Sprzedaż iPad'ów maleje od początku drugiego kwartału rozliczeniowego bieżącego roku, a więc od stycznia 2014. Należy bowiem pamiętać, że rok rozliczeniowy Apple rozpoczyna się w październiku.

Źródło: 9to5mac


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019