Screeny to do bólu prosta aplikacja na iPhone, której zadaniem jest przeszukanie naszej biblioteki zdjęć i pomoc w usunięciu starych niepotrzebnych screenshotów, które zajmują cenne miejsce.

alt text

Otwierając aplikacje pokazuje nam się jedynie informacja zachęcająca do wyszukania screenshotów i przycisk "Start Scanning", który rozpoczyna wyszukiwanie.

alt text

W moim przypadku wyszukanie siedmu screenów zajeło dwie sekundy. Moje siedem screenshotów zajmuje 2,3 MB miejsca. Aplikaca pokazuje wyszstkie. Możemy usuwać je pojedyńczo lub klikając na ikonkę w prawym górnym rogu wybrać z Menu jedną z trzech opcji: "Zaznacz wszystkie oprócz tych z ostatnich 15 dni", "Zaznacz wszystkie oprócz tych z ostatnich 30 dni" i "Zaznacz wszystkie"

Potrząsając iPhonem możemy odznaczyć zaznaczone zdjęcia

alt text

Po zaznaczeniu klikamy w ikonę kosza w prawym dolnym rogu. Wyświetli się okienko z pytaniem czy pozwalamy, by aplikacja usunęła zdjęcie. Potwierdzamy. W moim przypadku dla tego tekstu usunąłem jeden screenshot. Aplikacja poinformowała mnie, że uwolniłem 419KB miejsca. Szaleństwo :).

alt text

Zjeżdżając palcem w dół przechodzimy do ekranu informującego nas ile zajmują nasze inne zdjęcia, możemy ocenić aplikację w iTunes lub podzielić się naszym wynikiem na społecznościówkach lub mailem.

alt text

Narzędzie szczególnie przyda się osobom recenzującym aplikacje ;), ale może pomóc również innym, którym zalegają stare niepotrzebne zrzuty w telefonie. Screeny dla iPhone'a dostępny jest w App Store w cenie 0,89€