Najwyższy czas znów uratować swoją rasę i stanąć na czele nowej cywilizacji. Gdy ziemia chyli się ku upadkowi, została wyeksploatowana i brakuje minerałów do dalszego rozwoju, jedynym wyjściem jest podroż w nieznane. Czas podbić nieznane galaktyki. Tak pokrótce przedstawia się fabuła najnowszej odsłony gry z serii Civilization Sid’a Meier’sa. Od dziś możecie kupić ją w Mac App Store oraz na stronie producenta.

Nowa wersja Cywilizacji skupia się na podboju kosmosu. Naszym zadaniem jest stworzenie nowej cywilizacji na odległej planecie. Będziemy musieli borykać się z nowymi problemami i stawić czoła wyzwaniom jakie niosą obce cywilizacje. Sympatycy strategii będą zachwyceni. Znów przyjdzie czas na wydobywanie złóż, walkę z wrogo nastawionymi tubylcami i podejmowanie kluczowych decyzji w jakim kierunku nasi osadnicy będą podążać podczas rozwoju kultury i infrastruktury.

alt text

Seria Civilization to jedna z najbardziej rozpoznawalnych gier. Swoją premierę miała w 1991 roku na platformie DOS. Do dzisiaj pojawiają się jej nowe odsłony. Użytkownicy OS X mogą dzisiaj dołączyć do tego grona razem z najnowszą grą Sid’a Meier’sa. Przez ograniczony czas w MAS będzie promocja na ten tytuł wynosząca 25%. Za wcielenie się w kolonizatora kosmosu zaplacimy 32,99 Euro.

A tak wygląda rozgrywka w najnowszą cywilizację.

Civilization: Beyond Earth w MAS - kliknij

Witryna gry - kliknij