Jednym z głównych czynników wpływających na duży sukces i popularność urządzeń z iOS jest olbrzymia liczba aplikacji przygotowanych pod ten system. A sprzęt jest na tyle przydatny i wartościowy, na ile możemy go wykorzystać do różnych celów. Często zatem to aplikacje są powodem wyboru danego urządzenia. A dzięki bazie ponad miliona gier i programów, iPhone to jedno z najpopularniejszych urządzeń mobilnych na rynku.

Z komputerami Mac sprawa wygląda nieco gorzej. Szczególnie, jak spojrzymy na ich biznesowe użycie. Brakowało tutaj aplikacji wspierających prowadzenie własnego biznesu. Lukę tę postanowiła wypełnić firma BinSoft ze Szczytna.

alt text

Głównym produktem tej polskiej firmy jest mpFirma. To aplikacja umożliwiająca wystawianie wszelkiego rodzaju faktur, rachunków i paragonów. Program obsługuje faktury walutowe, zaliczkowe, w języku angielskim - czyli wszystko to, co powinien mieć każdy program do fakturowania.

alt text

Obsługuje także drukarki fiskalne - pozwalając na drukowanie na nich zarówno paragonów jak i faktur (jeśli dany model drukarki posiada taką funkcjonalność). Jako jedno z nielicznych rozwiązań tego typu na Maca, aplikacja obsługuje gospodarkę magazynową, pozwalając na tworzenie dowolnie wielu magazynów w tym magazynów walutowych, wystawianie dowolnych dokumentów magazynowych, tworzenie dowolnie wielu cenników itp.

alt text

Program obsługuje także czytniki kodów kreskowych i posiada specjalny tryb „sprzedaży detalicznej” - pozwalający na prowadzenie błyskawicznej sprzedaży np. w sklepie czy hurtowni. Jeśli nie potrzebujemy magazynu, gdyż nasza firma ogranicza się do wykonywania prostych usług - nie ma problemu. Możemy przełączyć tryb programu na „Indeks produktów”, a wówczas jego obsługa staje się prostsza. Tryb ten przeznaczony jest dla małych, często jednoosobowych firm, czy tzw. freelancerów.

alt text

mpFirma pozwala na pracę pojedynczych użytkowników, jak również umożliwia pracę sieciową w wiele osób jednocześnie. Ponieważ dostępna jest także wersja dla systemu Windows, można swobodnie łączyć wiele stanowisk w firmie pracujących pod kontrolą różnych systemów. Dużą zaletą mpFirma jest obsługa wielu różnych systemów bazodanowych. Możemy np. wykorzystać bazę danych MySQL, a następnie stworzyć własne oprogramowanie integrujące nasz sklep internetowy czy inne systemy z bazą firmową.

alt text

Oprogramowanie mpFirma posiada budowę modułową, w związku z czym producent wyposażył je w kilka przydanych, dodatkowych funkcjonalności. Te ciekawsze, to m.in.

  • moduł Zamówień - obsługujący zamówienia przychodzące i wychodzące,

  • moduł Ofert - dający możliwość przygotowywania ofert dla klientów,

  • moduł CRM - pozwalający na tworzenie kampanii reklamowych (e-mail, SMS), zarządzanie relacjami z klientami itp;

  • moduł Korespondencji - umożliwiający prowadzenie książki korespondencji np. w sekretariacie;

  • moduł Serwis i Naprawy - pozwalający na prowadzenie serwisu (RMA, rewersy itp.);

i wiele więcej.

Dużą zaletą rozwiązania mpFirma jest jego skalowalność. Producent nie ograniczył się do stworzenia gotowego produktu „w pudełku”, do którego musi się dostosować klient. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom istnieje możliwość rozbudowywania programu o dodatkowe funkcjonalności i dostosowywania go do indywidualnych potrzeb danej branży czy firmy. To bardzo duża zaleta.

Program mpFirma dostępny jest w Sklepie MyApple

alt text