Zaczyna się gorący czas zakupów - Czarny Piątek. Ta amerykańska tradycja wyprzedaży bardzo szybko zadomowiła się również wśród programistów, którzy z tej okazji obniżają ceny na swoje aplikacje. Warto tego dnia (28.11.2014) odwiedzić witryny programów, które od dłuższego czasu chcieliśmy kupić. Zaręczam Wam, że w wielu przypadkach będziecie mogli zaoszczędzić trochę pieniędzy. Black Friday bez wątpienia jest najlepszym dniem na robienie zakupów. Warto jednak pamiętać, że w świecie aplikacji dla OS X oraz iOS można przebierać w promocjach nie tylko w Czarny Piątek.

Środowisko Makowe słynie z organizowanych okresowo Paczek aplikacji pozwalając za ułamek ich ceny wyposażyć komputer w pełni legalne oprogramowanie. Często są to zestawy bardzo wysokiej jakości produktów chociaż z biegiem czasu tych wartościowych "Bundli" pojawia się coraz mniej. Specyficzną grupą są także witryny oferujące codziennie lub raz w tygodniu duże upusty cenowe na jeden/kilka programów. Zmieniające się promocje możecie śledzić poprzez kanały RSS lub zapisać się do newslettera. Czasem trafiają się tam perełki. Ja sprzedałem swoją prywatność na poczet taniego oprogramowania. Was nie namawiam ale…;-)

Codziennie i raz na tydzień

MacUpdate - klik

Witryna z promocjami powstała na bazie serwisu informującego o nowych aktualizacjach aplikacji. Dla mnie to najlepsze miejsce do szukania taniego oprogramowania. Tutaj również co 3-4 miesiące pojawia się duża Paczka. Bezapelacyjnie najciekawsze miejsce dla lubiących kupić coś dobrego i tanio.

alt text

AppsGoneMad - klik

Jedna z nowszych stron poświęconych promocjom. Znajdziemy tu zarówno obniżki cen na pojedyncze programy jak również zestawy aplikacji.

macZOT - klik

Chyba najstarsza strona oferująca przecenione programy. Jako zachętę do odwiedzin witryny autorzy prowadzą akcję DailyZOT pozwalająca wygrać oferowane aplikacji. Wystarczy zalogować się na swoje konto i po kliknięciu w odpowiedni link jest szansa na zwycięstwo - nie wymagany jest zakup.

AppyFridays - klik

Moda na przeceny w aplikacjach dla OS X sprawiła, że pojawiły się „dziwne” strony oferujące programy w obniżonych cenach. Jedną z nich jest właśnie AF, gdzie co piątek czekają na nas promocje.

Two Dollar Tuesday - klik

Z faktu, że piątek był już zajęty, a poniedziałek to zły dzień, bo po weekendzie to został… wtorek. I tak właśnie tego dnia możemy spotkać tu programy za dwa dolary.

MacAppStoreSale - klik

A w każdy weekend na stronie MASS znajdziemy kilka aplikacji za 0,99 dolarów.

Appbuzzer - klik

Tu promocje pojawiają się również raz na tydzień. W odróżnieniu jednak od poprzedników znajdziemy tu również programy na iOS.

Duże paczki

Żyłę złota w świecie OS X odkryto przy sprzedaży zestawów aplikacji (Bundle). Prekursorem (i w wielu przypadkach niedoścignionym wzorem realizacji promocji) był MacHeist. Wielu poszło ich śladem ograniczając się jednak tylko do sprzedaży bez tworzenia całej społecznościowej rozrywki. Te zagadki w MacHeist były wyborne. Potwierdzą to Ci, bo brali udział w pierwszych zabawach w… 2006 roku. Dziś warto zwrócić uwagę na te strony.

MuPromo - kliknij

O tej stronie już wspominałem na samym początku. Zazwyczaj co cztery miesiące pojawia się tu zamiast codziennych rabatów duża paczka z programami. I nadal podtrzymuję, że MuPromo ma najlepsze zestawy promocyjne. Warto je monitorować.

alt text

Productive Macs - klik

Za tym zestawem stoją programiści z Apparent Software. Nie oznacza to jednak, że mamy tu jedynie ich aplikacje. Programy jakie znajdziemy skupiają się na pomocy w efektywnym korzystaniu z komputera - produktywności.

MacLegion - klik

To chyba największy konkurent dla MuPromo. Strona charakteryzuję się różnorodnością dobieranych programów do zestawu. Paczki też lubią się pojawiać przy zmianie pór roku. Do tego czasem można tu spotkać miniPaczki.

Bundle Hunt klik

Ta witryna najbardziej odbiega od pozostałych. Mamy tu bowiem możliwość kupienia paczki w której obok aplikacji znajdziemy książki oraz elementy przydatne grafikom (wektory, bitmapy, tła, ikony czy filtry).

Tanie gry

Kto nie lubi czasem odpłynąć w wir świata fantasy lub zwyczajnie wyłączyć myślenie skupiając się jedynie na zmaganiach platformowych? Po gry warto udać się tutaj.

alt text

GOG - klik

To chyba najciekawsze miejsce na zakup gier. Znajdziemy tu tytuły w cenach od 6 do 10 dolarów. Z przecen mogą skorzystać użytkownicy zarówno platformy OS X jak także Windowsa. A już najfajniejszą informacją jest, że za tym projektem stoją nasi ludzie z CD Projekt

MacGameStore - klik

Gdybyście przypadkiem nie znaleźli nic dla siebie na GOG to sprawdźcie tutaj czy coś Was nie zainteresuje.

Monitoring promocji

Jest dużo miejsc w których można spotkać przeceny. Nie sposób to ogarnąć gdyż jedne witryny giną, a nowe się tworzą. Jeśli zatem lubicie mieć rękę na pulsie, to znając poniższe strony żadna promocja nie umknie Waszej uwadze.

AppShopper - klik

Powiem krótko - najlepsza strona w swojej klasie. Możemy tworzyć swoje listy życzeń, gdzie zmiana ceny programu zostanie nam przesłana na konto. Mamy wgląd do historii cen aplikacji. A wszystko przejrzyście i z podziałem na kategorie iOS oraz OS X.

alt text

Apple Sliced - klik

Gdyby z jakichś powodów AppShoper nie przypadł Wam do gustu sprawdźcie AS. Jeśli nie lubicie tłoku przecen, a jedynie te najlepsze - wybrane, to tutaj poczujecie się jak u siebie.

Udanego polowania na tanie aplikacje...