Kiedy przeczytałem pierwsze doniesienia o aplikacji i serwisie #Homescreen pomyślałem sobie, że przecież to już nie raz było - jakiś durny program, który nie robi nic więcej, tylko wrzuca zrzut naszego ekranu na Twittera. Przecież mogę zrobić to sam: zrobić zrzut, oprawić go w ramkę iPhone'a i opublikować na Twitterze. To była jednak pierwsza myśl, a ja staram się być krytyczny wobec własnych ocen i często dobrze na tym wychodzę - tak właśnie było tym razem.

Homescreen to bowiem całkiem fajne podejście do tematu, który dawno temu podjęło i zarzuciło kilku innych deweloperów - dzielenia się nie tylko swoim zrzutem ekranu, ale także tym, co mamy zainstalowane na naszym iPhonie. Pewnie, że na zrzucie ekranu widać ikony aplikacji, ale to trochę za mało, by dowiedzieć się czegoś na temat tych programów, których zwyczajnie nie znamy. #Homescreen rozwiązuje ten problem.

alt text

Możemy nie tylko podzielić się zrzutem ekranu naszego ekranu domowego, a więc także znajdującą się pod ikonami tapetą, ale także szczegółową informacją o tym, jakie programy mamy zainstalowane.

alt text

#Homescreen służy tak naprawdę do wysyłania do dedykowanego serwisu zrobionego przez nas chwilę wcześniej zrzutu ekranu oraz informacji na temat widocznych na na nim aplikacji. Na dedykowanej podstronie w homescreen.is znajdziemy zatem nie tylko samo zdjęcie. Najeżdżając myszą nad wybraną ikonę pojawi się opis danego programu oraz link do sklepu App Store, tak byśmy mogli szybko go pobrać. Działa to także w przypadku ikon widocznych w folderach.

alt text

Mamy też możliwość podejrzenia nie tylko tego, co dany użytkownik ma zainstalowane na swoim iPhonie. Serwis Homescreen.is oferuje także dział Top Apps, w którym znalazły się najbardziej popularne danego dnia aplikacje (a więc te które najczęściej pojawiają się na zrzutach ekranów).

Serwis Homescreen.is i aplikacja #Homescreen okazują się więc bardzo dobrym narzędziem zarówno do dzielenia się jak i odkrywania programów zainstalowanych przez innych użytkowników iPhone'ów.

alt text

Mój homescreen wraz z opisami programów znajdziecie pod adresem homescreen.is/mackozer.

Adres serwisu: homescreen.is

Aplikacja #Homescreen dla iPhone'a w App Store za darmo:

#Homescreen - Pobierz z App Store

alt text