Apple powiadomiło dziś resellerów, że kończy dystrybucję pudełkowej wersji MobileMe, kontynuując jednocześnie cyfrową sprzedaż usługi.

Opakowanie MobileMe zawiera w środku tylko kod aktywacyjny i materiały promocyjne, a więc obecność pudełek na sklepowych półkach służyła przede wszystkim większemu uwidocznieniu potencjalnym klientom dostępności oferowanego przez Apple zestawu usług online.

Kilka dni temu informowaliśmy, że firma z Cupertino prawdopodobnie pracuje obecnie nad odświeżeniem MobileMe. Zaprzestanie dystrybucji pudełkowej wersji sieciowej usługi i sprzedaż jej przez krótki okres czasu drogą cyfrową oznaczać może chęć wyprzedania istniejących egzemplarzy przed całkowitą zmianą zasad funkcjonowania MobileMe.

Na wczorajszym zebraniu dla akcjonariuszy Apple poinformowało, że wybudowane w Północnej Karolinie w miejscowości Maiden centrum obliczeniowe za miliard dolarów będzie uruchomione wiosną tego roku. Jego powierzchnia jest blisko pięciokrotnie większa od powierzchni dotychczasowego takiego obiektu Apple, zlokalizowanego w kalifornijskim Newark. Wczoraj poinformowano również, że głównym przeznaczeniem centrum będzie obsługa MobileMe i iTunes Store.

Co ciekawe, na załączonym zdjęciu wyraźnie widać teren przygotowywany pod kolejne inwestycje. Od razu pojawiły się spekulacje, że Apple planuje powiększyć i tak już imponująca powierzchnię swojego nowego centrum blisko dwukrotnie.

Nowa farma serwerów i ww. informacje wydają się częściowo potwierdzać wcześniejsze przypuszczenia o przeniesieniu części usług oferowanych przez firmę z Cupertino „do chmury”.

Źródło: MacRumors, AppleInsider