Apple Watch został zaprezentowany 9 września 2014, a pojawi się wiosną 2015 roku. Produkcja chipów dla tego smart zegarka ma ruszyć niebawem. Apple liczy na olbrzymi sukces już pierwszej generacji.

Według najnowszych doniesień za produkcję układów S1 zaprojektowanych przez Apple ma odpowiadać Quanta Computer. Apple zamówiło ponoć od 30 do 40 milionów egzemplarzy procesorów, które mają się znaleźć w Apple Watch.

alt text

To potężne zamówienie nawet biorąc pod uwagę sprzedaż innych urządzeń Apple w ostatnim kwartale. Apple sprzedało 39,3 mln iPhone’ów, 12,3 mln iPadów. Samsung w pierwsze dwa miesiące sprzedał swój zegarek Galaxy Gear wyłącznie w 800 tys. egzemplarzy. Apple musi być bardzo pewne sukcesu swojego zegarka, albo też medialne sensacje tajwańsko-chińskiego DigiTimes dalekie są od rzeczywistości.

alt text

Apple S1 to układ integrujący w sobie praktycznie wszystkie podzespoły komputerowe tzw. System in Package. Zawiera on nie tylko procesor ale też pamięć RAM i ROM oraz łączność bezprzewodową WiFi, Bluetooth i NFC.

Zarówno finalna data, dostępność jak i cena Apple Watch nie są jeszcze znane. Najnowsze informacje mówią o premierze najwcześniej na wiosnę przyszłego roku. Oficjalne stanowisko Apple to jedynie lakoniczne „Early 2015”.

Źródło: 9To5mac