Czy komputery z system OS X potrzebują antywirusa? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. Pewne jest, że takie programy istnieją. Dlatego warto wybrać najskuteczniejsze rozwiązanie.

Serwis Softonic przygotował zestawienie najlepszych darmowych antywirusów bazując na szczegółowych testach AV-Test. Na liście znalazło się 5 aplikacji : Avast Free Antivirus for Mac, Sophos Anti-Virus for Mac, Comodo Antivirus for Mac, AVG AntiVirus for Mac, ClamXav 2.

alt text

W testach AV-Test (Niezależnego instytutu do spraw bezpieczeństwa IT) najlepiej wypadł Avast Free Antivirus for Mac. Ten antywirus radzi sobie lepiej nawet od płatnego programu Kaspersky. W teście wykrył 97,4 % wszystkich zagrożeń. Plusem jest też przyzwoita szybkość i niskie zużycie zasobów komputera. Dodatkowo Avast posiada tarczę działającą z przeglądarkami Safari, Chrome i FireFox.

Czy jest sens instalacji tego typu oprogramowania na OS X? To już kwestia użytkownika. Korzystając rozsądnie z aktualnych wersji systemu raczej trudno jest natknąć na złośliwe oprogramowanie. Warto jednak pamiętać o istnieniu takich programów, choć często nawet ich interfejs jest zaczerpnięty wprost z Windowsa.

Źródło: Softonic