Steve Wozniak od dobrych kilku lat powtarzał, że Apple powinno wprowadzić na rynek iPhone'a z dużym ekranem, który odpowiadałby przede wszystkim dalekowschodnim klientom, a dzięki temu lepiej konkurowałby z phabletami z systemem Android. Ostatecznie Apple zdecydowało się na taki krok i wszystko wskazuje, że Wozniak miał rację. Woz uważa jednak, że ruch Apple jest spóźniony o trzy lata.

W wywiadzie dla CNN Money Wozniak wyraził zdanie, że:

Apple mogłoby mieć o wiele większy udział w rynku smartfonów, gdyby firma miała iPhone'a z dużym ekranem już trzy lata temu. Mogłaby lepiej konkurować z Samsungiem.

Wozniak nie jest też specjalnie podekscytowany najnowszym produktem Apple, który pojawi się na rynku dopiero wiosną przyszłego roku - mowa o zegarku Apple Watch. Wozniak, który początkowo był dużym fanem smartwatchy, nosił też w ten sposób iPoda nano szóstej generacji, ostatecznie jednak ma do tych produktów stosunek negatywny - nie były bowiem w stanie zastąpić mu smartfona. Jego zdaniem Apple Watch to tylko luksusowa opaska fitness, ale zamierza go wypróbować.

Źródło: CNNMoney