JakDojadę to aplikacja z gatunku „must-have”. Jeśli tylko zdarza się wam podróżować komunikacją miejską to musicie ją mieć. Wreszcie doczekała się wersji 2.0 dlatego warto o niej sobie przypomnieć.

JakDojadę jest zaawansowanym plannerem podróży przy wykorzystaniu komunikacji miejskiej. Aplikacja ( i serwis internetowy) wspiera 19 aglomeracji w Polsce. Możemy zaplanować trasę z jednego miejsca na drugie. Możemy być po tej trasie również nawigowani, tak aby bez problemowo odnaleźć przystanki przesiadkowe i odcinki na których musimy radzić sobie pieszo. JakDojadę umożliwia też śledzenie poszczególnych rozkładów jazdy.

alt text

Zaletą aplikacji oprócz dostępności największych miast w kraju jest też szereg opcji dostosowania trasy. Możemy wybrać połączenia wygodne, optymalne i szybkie, unikać przesiadek, a nawet wybrać podróż tylko tramwajem lub tylko autobusem. W opcjach zaawansowanych jest też możliwość wykluczenia wybranych linii, planowania podróży tylko pojazdami niskopodłogowymi, a nawet wybór poszczególnych operatorów czy ustalenie minimalnego czasu przesiadki. W skrócie kompletny kompan w czasie podróży transportem zbiorowym.

alt text

Poprzednia wersja z drobnymi poprawkami pojawiła się w 2012 roku. Przez dwa lata interfejs JakDojadę mocno się zestarzał. To co całkiem przyjemnie wyglądało na iOS 6 na iPhonie 4, dziś na iOS 8 i nowych iPhone’ach raczej odstraszało. Jednocześnie JakDojadę pod względem funkcjonalności jest aplikacją praktycznie bezkonkurencyjną, choć konkuruje z nią Google.

alt text

Nowa wersja oprócz poprawek i kilku dodatków wprowadza dwie istotne zmiany. Pierwszą jest właśnie nowy spłaszczony wygląd. Teraz JakDojadę zdecydowanie bliższy jest interfejsowi iOS 8. Drugą jest natomiast synchronizacja poprzez iCloud. Synchronizacja ta umożliwia zapisanie danych o ulubionych trasach i rozkładach w chmurze, dzięki czemu nawet po usunięciu aplikacji w przyszłości również będziemy mieli do nic dostęp.

Pełna lista zmian: - Całkiem nowa szata graficzna - Synchronizacja przez iCloud - już nie stracisz swoich obserwowanych rozkładów i historii podczas reinstalacji - Moje Trasy - szybki dostęp do najczęstszych wyszukiwań - Integracja widoków z mapą - Limit wyszukiwań zwiększony do 6 w miesiącu - Możliwość wykupienia abonamentu na pełną wersję (bez reklam i limitów) - Poprawki

JakDojadę w wersji 2.0 to po prostu nowe szaty króla aplikacji z rozkładami komunikacji miejskiej. Aplikacja była wyposażona w doskonałe funkcje już wcześniej, teraz zyskała wygląd na miarę iOS 8 i tego właśnie jej brakowało. Szkoda tylko, że nowa wersja nie jest dostosowana w pełni do nowych iPhone'ów...

Dla mnie to pozycja obowiązkowa w telefonie. Jeśli podróżujecie rzadko i wystarczy wam 6 wyszukań miesięcznie możecie skorzystać z darmowej wersji Lite z reklamami. Natomiast pełna funkcjonalność dostępna jest w płatnej wersji za 3,99 Euro.

JakDojadę Lite w App Store za darmo:

JakDojadę Lite - Pobierz z App Store

JakDojadę w App Store w cenie 3,59 €:

JakDojadę - Pobierz z App Store