Spotify zaktualizowało właśnie dostępną w swoich aplikacjach funkcję Connect. Dotąd za jej pomocą można było wysyłać muzykę na wspierane akcesoria, np. głośniki. Teraz pozwala ona także korzystać z iPhone'a czy iPada z uruchomioną mobilną wersją tej aplikacji, jak z pilota zdalnego sterowania dla Spotify działającego na Macu (i pewnie na PC).

Wystarczy tylko uruchomić obie aplikacje i rozpocząć odtwarzanie na iPhonie lub iPadzie. Teraz należy przywołać widok odtwarzania (stukając w znajdujący się na dole ekranu pasek "now playing"). W pełnoekranowym widoku odtwarzania należy stuknąć na znajdującą się z prawej strony przycisku odtwarzania ikonę głośnika, a następnie wybrać komputer z listy, na którym odtwarzanie będzie kontynuowane, a którym sterować będziemy z iPhone'a lub iPada.

alt text

W każdej chwili możemy wrócić z odtwarzaniem muzyki na urządzenie mobilne, wybierając je z tej samej listy. Muzyka na komputerze Mac zamilknie, a momentalnie i dokładnie w tym samym miejscu pojawi się właśnie na nim.

Do korzystania z funkcji Spotify Connect potrzebne jest płatne konto premium, dostępne w cenie 19,99 zł / miesiąc.

Spotify dla iOS w App Store za darmo:

Spotify dla iOS - Pobierz z App Store

Aplikacja Spotify dla Mac dostępna jest za darmo na stronie www.spotify.com.