Od momentu kiedy Satya Nadella objął stanowisko CEO Microsoftu, firma z Redmond zaczęła dynamicznie się zmieniać na wielu płaszczyznach. Wyrazem tego zjawiska jest dzisiejsza zmiana w podejściu do udostępniania pakietu Office na platformy mobilne iOS i Android. Wraz z dzisiejszą aktualizacją, Word, Excel i PowerPoint umożliwiły użytkownikom nie tylko darmowy podgląd dokumentów, ale także ich edycję.

Od momentu wydania pakietu Office na iPady, możliwe było jego bezpłatne pobranie z App Store, jednak osobom nieposiadającym subskrypcji Office 365 jego programy składowe umożliwiały tylko i wyłącznie podgląd dokumentów. Dzisiejsza aktualizacja nie udostępnia wszystkich funkcji za darmo, jednak większości użytkowników nie powinno to przeszkadzać. Dodatki w postaci między innymi integracji z Dropbox, nieograniczonej pamięci OneDrive, czy zaawansowanych tabel w arkuszu kalkulacyjnym nadal będą dostępne tylko i wyłącznie dla subskrybentów.

Aktualizacja Microsoft Office przeznaczona na system OS X będzie miała miejsce w przyszłym roku. Możemy być jednak pewni, że w przypadku komputerów producent z Radmond nie zdecyduje się na darmową wersję swojego pakietu oprogramowania.

Źródło: The Verge