Premiera nowych MacBooków Pro najprawdopodobniej będzie miała miejsce już w nadchodzący czwartek. Według dzisiejszych spekulacji w tym samym dniu odświeżenia doczeka się linia komputerów iMac.

Doniesienia te pochodzą z ostatniego raportu serwisu DigiTimes, w którym pojawiła się informacja sugerująca jednoczesną premierę nowych MacBooków Pro i iMaków. DigiTimes podaje, że zmienić mają się wielkości ekranów w komputerach stacjonarnych Apple (obecnie oferowane są modele 21,5” oraz 27”). Niestety, poza tym nie ma żadnych innych wzmianek na temat spodziewanych nowości.

Aktualna generacja iMaków zadebiutowała w lipcu 2010 roku. Najważniejszą zmianą wówczas było wyposażenie ich w procesory Intel Core i3, i5, i7 oraz układy graficzne ATI Radeon. Komputery te w sprzedaży są już wystarczająco długo, by uznać możliwość ich odświeżenia w najbliższym czasie za prawdopodobną. Warto zauważyć, że Apple Online Store (USA) wciąż oferuje wysyłkę zakupionego za jego pośrednictwem iMaka w ciągu 24 godzin od dokonania zamówienia. W przypadku MacBooków Pro analogiczna wartość wynosi 3-5 dni, co zostało powszechnie uznane za zwiastun nadchodzącej premiery nowej generacji tych laptopów.

Źródło: DigiTimes