Kilka lat temu w sieci pojawiły się recenzje bardzo ciekawej, przede wszystkim ze względu na design aplikacji dla iOS o nazwie Dominus (czekam na jej aktualizację dla iPhone'a 6), pokazującej aktualną godzinę w intrygujący i futurystyczny sposób. Były to zestawy różnokolorowych kropek przedstawiających godziny, minuty i sekundy, które kojarzyły mi się z filmami SF (np. z pomieszczeniem Matki - komputera pokładowego statku kosmicznego Nostromo). Autor tamtej aplikacji - Albert Salamon - wraca teraz z podobnym programem dla Mac o nazwie TTMM.

TTMM to w pewnym stopniu wersja wspomnianego Dominus dla Mac. Program serwuje ciekawe i równie futurystyczne zegary, działające jako aktywny pulpit lub wygaszacz ekranu w OS X.

alt text

Aplikacja sama w sobie to właśnie aktywne pulpity. Za darmo (program dystrybuowany jest w modelu freemium) otrzymujemy jeden podstawowy zegar, pozostałe możemy dokupić w ramach mikropłatności wewnątrz aplikacji. Brakuje mi tylko możliwości dostosowania koloru pulpitu (jest szary). Kolorystycznie bardziej pasuje mi wygaszacz ekranu, którego tło jest czarne.

Mam oczywiście świadomość, że zaraz pojawią się pytania w stylu "ale po co?". Ludzie zwykle mają to do siebie, że starają się upiększyć według własnych gustów rzeczywistość, która ich otacza, włącznie z pulpitem na ekranie komputera. Równie dobrze można zadać pytanie, po co malować ściany na kolory, po co zakładać taką czy inną koszulkę lub kurtkę. Bez gustu i tej potrzeby upiększania otaczającego nas świata byłby on po prostu jednakowy, wyblakły i nudny.

TTMM dla Mac w Mac App Store za darmo (freemium):

TTMM - Pobierz z Mac App Store

Wygaszacz ekranu TTMM można pobrać TUTAJ