Serwisowi Spotify dość opornie szła aktualizacja ich aplikacji. Wersja dla iPhone'a została zaktualizowana kilka miesięcy temu. Aktualizacji doczekała się nawet wersja dla Mac. Ostatecznie, dzisiaj zaktualizowana została wersja Spotify dla iPada.

Oczywiście w App Store znajdziecie tylko jedną, uniwersalną aplikację Spotify dla iPhone'a i iPada. W rzeczywistości to jednak dwa zupełnie różne programy (podobnie jak w przypadku Twittera), nad którymi prace idą chyba osobnym torem. Ważne, że wreszcie zmiany objęły także wersję dla iPada.

alt text

Program zyskał nowy, ciemniejszy wygląd, no i wreszcie to, czego mi od dawna w nim brakowało - zakładkę Moja Muzyka, w której odnajdę nie tylko wszystkie swoje listy odtwarzania, ale też zapisane płyty.

Niestety przez długi czas Spotify pozwalało na zapisanie całych albumów tylko jako listy odtwarzania. Potem doszła taka możliwość, co mi osobiście bardziej odpowiada (bo zwykle słucham całych płyt). Dalej jednak Spotify jest niekonsekwentne i kiedy na iPhone i iPadzie albumy zapisane w dziale Moja Muzyka można pobrać do pamięci masowej, celem ich odtwarzania offline, to nie można tego zrobić w aplikacji Spotify na Macu.

Aplikacja Spotify dla iPhone'a i iPada dostępna jest w App Store za darmo:

Spotify - Pobierz z App Store

Do korzystania z pełni programu potrzebne jest płatne konto premium, dostępne w cenie 19,99 zł / miesiąc.