Przez lata mojego blogowania wielokrotnie spotykałem się z pytaniami o aplikacje pozwalające na nagrywanie rozmów telefonicznych na iPhonie.

Istnieją, bądź istniały tego typu programy dla urządzeń wprowadzonych w tryb jailbreak. Nagrywanie rozmów nigdy nie było jednak możliwe bez uciekania się do "łamania" systemu iOS. W App Store do dzisiaj nie znajdziecie tego typu programów.

Nowe możliwości pojawiły się jednak wraz premierą iOS 8 i OS X Yosemite. Dzięki funkcji Phone Relay możemy odbierać rozmowy telefoniczne na komputerze Mac. Tutaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej - nie musimy "hackować" systemu by móc instalować aplikacje spoza Mac App Store. Taki program, którego nie znajdziecie w sklepie Apple przygotowała już dawno dobrze znana firma Rogue Amoeba. Mowa o Audio Hijack Pro.

alt text

Dzięki tej aplikacji można nagrywać właściwie wszystko na naszym Macu, także FaceTime, za pomocą którego w OS X Yosemite odbierane są i wykonywane połączenia telefoniczne z iPhone'a z iOS 8.

alt text

Audio Hijack Pro nie jest może najpiękniejszą i najbardziej intuicyjną aplikacją, z jakiej przyszło mi korzystać (zastanawiam się dlaczego funkcja ta nie znalazła się w o wiele ładniejszym i bardziej intuicyjnym, a oferującym podobną funkcjonalność programie Piezo, także stworzonym przez Rogue Amoeba), ale faktycznie działa. Rozmowy telefoniczne nagrywane są do pliku MP3.

alt text

Wspomnieć wypada, że do nagrywania rozmów telefonicznych Audio Hijack Pro wymaga także zainstalowanej wtyczki Instant On, dzięki której umożliwia nagrywanie dźwięku z każdej aplikacji bez potrzeby jej restartu.

Jeśli z jakiegoś powodu musicie nagrywać rozmowy telefoniczne - np. rozmowę z call center przy zawieraniu kolejnej umowy kredytowej z bankiem lub operatorem komórkowym - to Audio Hijack Pro wydaje się być rozwiązaniem wartym wypróbowania.

Po informacji konsultanta, że rozmowa jest nagrywana, możecie odpowiedzieć mu tym samym.

Program Audio Hijack Pro dostępny jest do pobrania TUTAJ. W wersji trial pozwala na tworzenie nagrań o długości do 10 minut. Pełna wersja kosztuje 32 dolary USA.

Źródło: Rogue Amoeba