Pisaliśmy wczoraj o możliwej zbliżającej się premierze nowej wersji pakietu Office dla Mac, na co wskazywały zrzuty ekranu nowej wersji Outlooka dla OS X. Udostępnił je chiński serwis cnBeta, który dzisiaj publikuje slajdy z tajnej prezentacji Microsoftu przedstawiające kalendarz prac nad pakietem Offie w wersji dla Mac i iPada oraz zmiany w poszczególnych aplikacjach.

Jeśli materiały te są autentyczne, to wynika z nich, że nowa wersja Office dla Mac pojawi się w pierwszej połowie 2015 roku. Testy beta nowego pakietu rozpocząć się mają jeszcze w roku bieżącym.

W pracach nad nowymi wersjami aplikacji pakietu Office dla Mac Microsoft skupił się na przebudowie interfejsu użytkownika celem większej zgodności z OS X Yosemite i wsparcia dla wyświetlaczy Retina, starając się jednocześnie zachować jak największą zgodność z wyglądem programów z pakietu Office dla Windows. Nowy Office dla Mac ma także wspierać wszystkie funkcje Office 2013. Ma także integrować się z Office 365 oraz usługami SkyDrive i SharePoint.

Przypomnijmy, że ostatnia wersja Office dla Mac oznaczona jako 2011 została wydana pod koniec 2010 roku.

Zdjęcia poszczególnych slajdów ze wspomnianej prezentacji oraz szczegółowy opis nowości, jakie znajdą się w nowym Office dla Mac znajdziecie na blogu cnBeta (Tłumaczenie Goolge ).

Źródło: cnBeta