Mac Pro to piękny i potężny komputer. Kto z nas nie chciałby go mieć na swoim biurku? Jednak zaraz po odpowiedzi na to pytanie warto zadać sobie kolejne - po co mi tak mocny sprzęt? Apple niedawno wprowadziło do swojej oferty iMaka o „śmiesznych” parametrach technicznych. Wiele osób kpi z tego komputera. Czy jednak słusznie? Próbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

Kojarzycie może zdjęcie Steve’a Jobs’a z wyciągniętym środkowym palcem pod logo IBM’a? Dziś Apple pokazuje uśmiechniętego Tima Cooka, który nawiązuje strategiczną współpracę z „niebieskim” gigantem IT. Co się zmieniło, że nastąpił tak mocny zwrot w polityce Apple? Dowiecie się w tym odcinku podcastu.

Nie mogliśmy przejść obojętnie obok plotek o nowym iPhonie 6. Opowiemy Wam także dlaczego warto kupować filmy w iTunes. Na deser dowiecie się jak skorzystać z serwisu Netflix w Polsce.

Nie zabrakło konkursu w którym do wygrania będziecie mieć dwie licencję na doskonały program 1Password. Był on wielokrotnie wspominany w audycji i pojawiał się w sekcji „Aplikacja tygodnia”. Cieszymy się, że będziemy mogli podzielić się z Wami tym programem. Po szczegóły zapraszamy do kolejnego odcinka MacGadki.

I na koniec rozwiązanie konkursu z ostatniego epizodu. Kubek z Macworld wędruje do Marcina. Gratulujemy, odezwij się do nas w sprawie odbioru nagrody.

00:00 Dla kogo nowy iMac 21?
15:44 Nowe przewidywane rozmiary iPhone’a?
25:40 iTunes Extras
31:37 Dwustopniowa weryfikacja Apple ID
38:45 Strategiczna współpraca Apple i IBM
49:21 Jak oglądać w Polsce Netflixa
01:04:05 Rozstrzygnięcie konkursu i nowy konkurs

Obserwujcie nas na Twitterze:
Obserwuj @MacGadka
Zajrzyjcie na nasz fanpage na Facebooku

Podcast MacGadka prowadzą:
Obserwuj @pemmax
Obserwuj @mmmaslov

Aby wysłuchać MacGadki, subskrybujcie nasz podcast w iTunes.