Z pamięcią jest jak z kondycją - ćwicząc, możemy ją poprawić, a nie wytężając jej, sprawimy że stanie się gorsza. Do ćwiczenia pamięci w celu jej poprawy idealnie nada się gra polskiego dewelopera - Mimesis.

Big 9089a274 9a91 405b 8420 6f039799cf39

Z każdym poziomem gracz musi powtórzyć daną sekwencję ruchów, naciskając w odpowiedniej kolejności koła. Tą kolejność narzuca gra, a ilość kół koniecznych do dotknięcia jest równa poziomowi gry. Tak też na początku musimy powtórzyć tylko jeden ruch, ale już na ostatnim - dwunastym poziomie, tych ruchów będzie dwanaście, co może być nie lada problemem do wykonania. Aby gra była trochę łatwiejsza, gracz ma do dyspozycji trzy życia, które po porażce może wykorzystać w celu kontynuowania gry. Oprócz trybu dla jednego gracza gra oferuje także tryb dla dwóch. Gracz może się w nim zmierzyć ze znajomym w celu sprawdzenia, kto dysponuje lepszą pamięcią. Rywalizacja powinna zadziałać motywująco i zachęcić nas do ćwiczenia pamięci z Mimesis.

Gra jest kolejną już aplikacją studia Appasion, która wygląda po prostu bardzo ładnie. Minimalizm, stonowane kolory, przemyślany interfejs to cechy, które wyróżniają aplikacje młodych, polskich deweloperów. Nie inaczej jest w przypadku gry Mimesis, która przyciąga wzrok i potęguje radość z rozrywki.

Gra jest dostępna w App Store za darmo
Pobierz z App Store
Obserwuj @jacek_zieba

Dla pierwszych trzech osób, które udokumentują screenem przejście gry twórcy przygotowali nagrodę - kody na aplikację Keydates, o której pisałem TUTAJ. Screeny można zostawić w komentarzu albo wysłać mi w prywatnej wiadomości. Przypominam, że aby go wykonać naciskamy w tym samym momencie przycisk home i power.