Czasami kilka albo nawet jeden dzień wolnego od pracy wystarczy, aby nasz urlop trwał naprawdę długo. Często o takiej możliwości dowiadujemy się jednak zbyt późno, aby nasz pracodawca pozwolił nam na wykorzystanie urlopu, przez co nie mamy możliwości wyjazdu na dłuższy czas, bo po prostu musimy przerwać swój czas odpoczynku dniem w pracy. Na szczęście dzięki aplikacji Keydates polskiego studia appasion możemy z dużym wyprzedzeniem zaplanować urlop i cieszyć się długim odpoczynkiem z dala od pracy.

Big 2bc72bcf 7a09 4b44 bc8a 32719df6cce9

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, co umożliwia mądrze zaprojektowany interfejs i minimalistyczny wygląd, słusznie pozbawiony niepotrzebnych wodotrysków i tysiąca zbędnych opcji. Wszystko opiera się na dwóch "suwakach". Pierwszym ustalamy, ile tygodni do przodu aplikacja ma nam pokazywać możliwość zaplanowania urlopu, natomiast drugim, ile dni wolnego od pracy mamy do dyspozycji. W centralnej części ekranu zobaczymy propozycję wzięcia urlopu oraz, ile on będzie trwał. W szybki i łatwy sposób możemy zapisać wybrany przez nasz czas odpoczynku w systemowym kalendarzu. Prawdę powiedziawszy, nie wyobrażam sobie, aby tego typu aplikacja mogła być lepiej zaprojektowana pod kątem wygody użytkowania i szybkiego poszukiwania urlopu.

Keydates nie jest aplikacją skierowaną tylko dla Polaków. Nie dość, że jest dostępna w najbardziej popularnych językach, to możemy także wybrać w jakim kraju przebywamy, a aplikacja sama dopasuje wszelkiego rodzaju święta narodowe i religijne, aby można było zaplanować urlop pod ich kątem. Do wyboru użytkownika są takie państwa jak Polska, Niemcy, USA, Kanada, Japonia, Szwecja, Norwegia, Hiszpania i Holandia. To jednak nie wszystko, możemy sami ustalić, kiedy mamy dni wolne od pracy, jeżeli na przykład pracodawca z góry narzuca nam datę przerwy od pracy, jak to często ma miejsce w dużych korporacjach.

Do aplikacji jest dołączona krótka instrukcja, która pozwoli użytkownikowi zapoznać się z ideą działania Keydates. Wygoda i użyteczność tego programu jest jednak tak wysoka, że nie sądzę, aby to było konieczne. Nie byłbym sobą, gdybym jednak nie zauważył jednego minusu aplikacji. Design, choć bardzo ładny, przejrzysty i idealnie dopasowany do iOS 7 to jednak...pospolity. Obecnie w około 25% aplikacji na moim iPhonie dominuje kolor niebieski, biały i szary. Ciężko nazwać to wadą, ale oczekiwałbym czegoś bardziej oryginalnego.

Aplikacja jest dostępna na iPada i iPhone'a w cenie 0.89€. Z czystym sumieniem mogę ją polecić. Jest bardzo ładna, wygodna w obsłudze i przede wszystkim użyteczna.

Pobierz z App Store

Darmowe kody do aplikacji będzie można wylosować dziś i jutro na moim Twitterze.
Obserwuj @jacek_zieba

Zapraszam również na stronę studia: http://appassion.net