O produktach firmy Tylt mogliście przeczytać na MyApple tutaj i tutaj już wcześniej. Dzisiaj do przedstawienia mam najciekawszy moim zdaniem produkt tej firmy jaki miałem okazję testować.

Etui połączone z baterią czyli Energi Sliding Power Case. Słowo Sliding jest tu nie przypadkowo ponieważ produkt różni się nieco od innych w tej kategorii. Zamiast wsadzać iPhone bezpośrednio do etui ładującego musimy go najpierw wsadzić do jednego z dwóch oferowanych w zestawie etui a później wsunąć go odpowiednio do elementu z baterią. Przydatne bo jeżeli nosimy telefon w etui to nie musimy go ściągać by go naładować w Sliding Power Case, choć musi to być etui dołączane do zestawu ponieważ posiada charakterystyczne rowki po bokach, które wsuwa się po "szynach".

Możliwe że da się również wsadzić telefon z założonym innym w miarę przylegającym i cienkim etui, lecz nie będzie on już tak stabilnie przylegał do reszty jak z oryginalnym. Podobnie jest z iPhone bez żadnego nałożonego etui. Można podłączyć do ładowania ale będzie on wtedy tak luźno w stacji ładującej, że lepiej w takim wypadku położyć całość i nie ruszać na czas ładowania. Z oryginalnymi etui całość jest solidna i można wrzucić telefon do torby czy kieszeni.

Energi ma z tyłu jeden przycisk, który jednocześnie ma diodę informującą o stanie naładowana baterii w pokrowcu. Kiedy świeci na zielono to bateria w etui ma od 70 do 100% naładowania, na niebiesko 35-70%, na czerwono 15-35% a kiedy czerwień mruga oznacza że jest już mniej niż 15% i niedługo czeka nas ładowanie.
Przyciskiem również włączamy oraz wyłączamy funkcję ładowania przez Etui.

Bateria w etui ma pojemność 2500 mAh i pełnawystarcza na całkowite jedno naładowanie iPhone 5s + około 20% kiedy już raz nią ładowaliśmy. Całkiem niezły wynik. Przydaje się w podróży.

W zestawie oprócz stacji z baterią dostajemy jeszcze dwa pokrowce pasujące do stacji w dwóch kolorach, czarnym oraz jednym z trzech dostępnych, czerwonym jaskrawozielonym, i niebieskim. Dodatkowo kabel microusb którym ładujemy ładowarkę oraz krótki przedłużacz złącza słuchawkowego ponieważ w etui jest dosyć wąska dziurka i nie każde słuchawki by pasowały, choć te oryginalne od iPhone mieszczą się bez najmniejszego problemu.

Etui ładujące enrgi pasuje do iPhone 5 oraz 5s i kosztuje 99,99 dolarów. Możecie je kupić między innymi na stronie producenta. Niestety wysyłka do Polski to koszt kolejnych stu dolarów.

Obserwuj @derosky