O dwóch bliźniaczych aplikacjach dla iPhone'a i iPada, o nazwie Write pisałem na MacKozer.pl, jak i na blogu MyApple kilka miesięcy temu (a dokładnie TUTAJ)

Program jest tańszą alternatywą dla popularnego Drafts, oferując m.in. pełne wsparcie dla formatowania za pomocą znaczników markdown, serwując przy tym natychmiastowy podgląd HTML w oknie edycji tekstu. Każdy z popularnych znaczników dostępny jest na specjalnym pasku narzędziowym, wyświetlanym nad klawiaturą.

Write od początku, kiedy program dostępny był jeszcze tylko w wersji dla iPhone'a zapisuje piki na naszym koncie w serwisie Dropbox. Możemy jednak przełączyć się na iCloud.

Przypomnę także o funkcji szybkiego zapisywania pliku, aktywowanej poprzez gest przeciągnięcia palcem w dół ekranu i o niszczarce aktywowanej poprzez ponowne wykonanie takiego gestu (dalej nie jestem przekonany do takiej kombinacji).

Wspominam o tym programie nie bez przyczyny. Obydwie jego wersje doczekały się właśnie aktualizacji. Write zarówno na iPhone, jak i na iPadzie zyskał odświeżony interfejs oraz wsparcie dla nowej technologii wyświetlania testu w iOS (Text Kit), a także funkcję odświeżania w tle.

Program zyskał także dwa tematy kolorystyczne: Cloudy White (jasny) i Space Gray (ciemno szary). Najnowsza wersja przynosi także mieszany tryb podglądu tekstu (hybrydowy), z podglądem znaczników markdown i samym formatowaniem.

Niestety na obecną chwilę usunięta została ciekawa funkcja współdzielenia urządzeń, pozwalająca wcześniej na współdzielenie schowka pomiędzy Write dla iPhone i Write dla iPada, czy połączenie obydwu urządzeń, gdzie jedno wyświetla obszar roboczy, a drugie służy za klawiaturę.

Wersja dla iPada zyskała także lepsze wsparcie dla popularnych w edytorach tekstu skrótów klawiszowych, dostępnych na zewnętrznej klawiaturze (CMD+"S" zapisywanie, CMD+"+" powiększenie liter, CMD+"-" zmniejszenie liter, CMD+"B" pogrubienie itd.).

Pogram Write for iPad dostępny jest w cenie 1,79 €.

Pobierz z App Store

Program Write for iPhone dostępny jest w cenie 1,79 €.

Pobierz z App Store