Jeszcze tylko przez 6 godzin można pobrać za darmo program MacX DVD Ripper. Program oferuje niezłe możliwości konfigurowania sposobu rippowania filmu z płyty DVD i wart jest uwagi.

Źródło

MacX DVD Ripper umożliwia odczyt z płyty DVD, obrazu ISO płyty DVD lub katalogu Vidoe_TS.

Plik wyjściowy

MacX DVD Ripper umożliwia zapisanie rippowanego filmy we wszystkich najpopularniejszych formatach. Możemy tu skorzystać z gotowych ustawień w zależności od docelowej platformy na jakiej będziemy odtwarzać film (urządzenia Apple, Android, Microsoft) lub miejsca docelowego (YouTube, Facebook, Vimeo Video).

Możemy także sami dopasować ustawienia, wybierając preferowany przez na kodek i otrzymać plik wynikowy w formacie mp4(MPEG), mp4(H264), mov(MPEG), mov(H264), m4v, avi(xvid), wmv.

Dotychczas byłem gorącym orędownikiem rewelacyjnego programu HandBrake, ktory na Apple jest obecny jeszcze od czasów PowerPC. Teraz mam prawdziwy dylemat. MacX DVD Ripper oferuje więcej formatów pliku wynikowego, jednak HandBrake ma większe możliwości w korekcji filmu. MacX DVD Ripper pracuje równie wydajnie jak HandBrake a jakość otrzymanego materiału stoi na równie wysokim poziomie.
W mojej ocenie MacX DVD Ripper jest wart polecenia zwłaszcza dla tych użytkowników, którzy nie mają ochoty bawić się nadmiarem ustawień i wystarczy im wsunięcie płyty do napędu, ustawienie formatu pliku wynikowego i naciśnięcia "start". Ci, którzy pragną coś więcej "pogrzebać" w ustawieniach też będą zadowoleni. Jeśli jednak chcemy dokonać większych korekt wynikowego filmu, polecam HandBrake tym bardziej, że jest on za darmo cały czas.

Warto skorzystać z okazji i pobrać za ramo MacX DVD Ripper choćby po to, by sprawdzić co może ten program.

MacX DVD Ripper do pobrania ze strony producenta.