W związku z kończącymi się powoli zapasami MacBooków Pro, rychłe odświeżenie tej linii komputerów wydaje się być bardzo prawdopodobne. Podobne braki w inwentarzu dotychczas skutecznie sygnalizowały nadejście nowych modeli danego urządzenia. Czego możemy spodziewać się po nadchodzącym odświeżeniu? Przede wszystkim wykorzystania Sandy Bridge, czyli nowej linii procesorów firmy Intel. Plotki mówią także o standardowym wyposażeniu w pamięć SSD, która miałaby wyprzeć tradycyjne dyski twarde.

Z ostatnich podsumowań wynika, że Apple zajmuje bardzo wysokie pozycje na światowych listach producentów sprzętu elektronicznego. Ma odpowiednio 5. miejsce na liście producentów telefonów komórkowych oraz 3. miejsce wśród producentów komputerów (po wliczeniu iPada). Jeśli chodzi o telefony komórkowe, prym wiedzie Nokia, która od bardzo dawna plasuje się w ścisłej czołówce, natomiast w przypadku komputerów, listę otwiera HP.

W ubiegłym tygodniu nie mogło zabraknąć kolejnych plotek dotyczących nowego tabletu oraz telefonu Apple. Pojawia się m.in. informacja o kolejnej nowości, która być może zostanie zaimplementowana w nowych urządzeniach z iOS - mają to być płatności zbliżeniowe. Jeśli chodzi natomiast o informację, jakoby iPad 2 miał posiadać czytnik kart SD, jest ona prawdopodobnie jedynie plotką, choć plotka dementująca plotkę, sama w sobie nie wzbudza zaufania.

Pojawiły się również pierwsze plotki dotyczące nowych modeli iMaca. Jakich nowinek możemy się spodziewać w nowych wersjach tego komputera? Z pewnością drugiej generacji procesorów Intela z rodziny Core („Sandy Bridge”), które mimo, że oferują ponad 50 procentowy wzrost wydajności zintegrowanej grafiki, będą dalej stosowane obok dedykowanych kart graficznych ATI. Poprawiona ma zostać również rozdzielczość poszczególnych modeli, tak jak to ma miejsce w przypadku MacBooków Pro.

Apple otworzyło oficjalne konto App Store na Twitterze. W czasach, kiedy internet podbijają serwisy społecznościowe i mikroblogi, taka forma promocji jest jak najbardziej wskazana i może przynieść spore korzyści zarówno subskrybującym, jak i firmie z Cupertino. Omawiane konto dostępne jest tutaj - App Store | Twitter

Apple co jakiś czas wykupuje kolejne patenty na zupełnie nowe rozwiązania technologiczne. Jeden z ostatnich dotyczy klawiatury, która miałaby być połączona z sensorami ruchu. To nietypowe rozwiązanie pozwoliłoby na sterowanie kursorem oraz gestami bez odrywania rąk od klawiatury. Sam projekt nie wygląda jednak zachęcająco i z praktycznego punktu widzenia, rozwiązanie to nie wydaje się być wygodnym w użytkowaniu.

W sieci pojawił się nowy spot reklamowy iPada. Nowy film promujący najpopularniejszy tablet na świecie nosi tytuł "iPad is iconic" i przedstawiono w nim kilka nowszych, interesujących aplikacji. Wideo możecie zobaczyć tutaj: