Od dłuższego okresu czasu trwa wyścig, kto zrobi pierwszy super inteligentny zegarek. Pojawiające się w internecie plotki o iWatch nie mówią jednak wiele o funkcjonalności projektu Apple. Zegarek Apple ma pracować oczywiście pod kontrolą iOS lub jakiejś jego okrojonej wersji. iWatch najprawdopodobniej będzie miał rozmaite czujniki związane z kontrolą naszej aktywności fizycznej lub stanu zdrowia. Nie sądzę by Apple podjęło współpracę z konsultantem fitness -Jay Blahnikiem tylko po to, aby zapewnić swoim pracownikom zajęcia ruchowe w przerwie.
Opóźnienia w premierze oczekiwanego iWatch'a wynikają głównie z problemów z baterią. Pojawiły się informacje, iż Apple planuje umieścić baterie także w pasku, jednak wynika z nich jedno - czas pracy urządzenia jest ciągle niezadowalający dla Apple bo wynosi tylko kilka dni, a założenie jest takie, by iWatch pracował bez ładowania minimum tydzień.
Także i Samsung podjął pospieszne prace nad inteligentnym zegarkiem. Tempo prac było doprawdy imponujące, a wygląd zegarka do wczoraj udało się zachować w całkowitej tajemnicy.


Wcześniejszy pomysł na Samsung smartwatch

Co prawda sugerowano się już wcześniejszymi koncepcjami, jednak produkt finalny - Samsung Galaxy Gear różni się od owych koncepcji.


Samsung Galaxy Gear

Samsung hucznie odtrąbi, że jest liderem, że nie kopiuje tylko tworzy, że wszelkie żarty o dwóch czołowych inżynierach - inż. Sam Sun Copy i jego brat Sam Sun Paste są bzdurami i powówieniami.
Samsung Galaxy Gear okazał się jednak mało inteligentnym zegarkiem, gdyż jest tylko dodatkiem do telefonu jakich pełno już na rynku, choćby pojawiający się często w reklamie na myApple i'm Watch .


i'm Watch

Nie będę tu przedstawiał szczegółowych i mało imponujących możliwości Samsung Galaxy Gear, bo ubiegł mnie w tym już MacKozer. Jednak co mnie osobiście uderzyło... produkt Samsunga ma deklarowany czas pracy jedną dobę, a nie potwierdzone informacje wskazują, iż w zależności od sposobu używania jest to między 10 a 20 godzin. Wspomniany i'm Watch może pochwalić się czasem pracy od 5 do 48 godzin co też nie jest wynikiem rewelacyjnym.

Nie wiem co kierowało Samsungiem w tym wyścigu o smartwatch'a - chęć udowodnienia, że się jest pierwszym czy też przekonanie, że to co robią jest na tyle świetne. Moim zdaniem, Samsung w tym biegu wystartował zanim sędzia uniósł pistolet startowy a po kilku krokach wylądował na płotku z napisem "Loser".

Nie bez powodu równie szybko pojwiły się komentarze w sieci:

Galaxy Gear's design shows what happens when Samsung doesn't have an Apple equivalent to copy.