Pojawiła się nowa wersja popularnego programu Parallels Desktop 9. Prallels Desktop to narzędzie do wirtualizacji innych systemów operacyjnych na OS X (lub także poprzednich wersji OSX) i swoją popularność zawdzięcza chyba głównie możliwości uruchomienia systemu Windows i ich aplikacji.

Nowa wersja Parallels Desktop wniosła kilka usprawnień, a do najważniejszych z nich należy pełna kompatybilność z OS X 10.9 Mavericks oraz możliwość instalacji nadchodzącego Windows 8.1 . Ponadto, wprowadzono też:
[list]
*]wsparcie dla technologi PowerNap - możliwość aktualizacji gdy wirtualna maszyna jest uśpiona
*]pełnie wsparcie dla urządzeń Thunderbolt i FireWire
[/list]
Wirtualny komputer nie ma możliwości pełnego wykorzystania zasobów sprzętowych maszyny na której został uruchomiony, dlatego też prędkość ma w tym wypadku duże znaczenie, zwłaszcza przy bardziej zasobożernych aplikacjach. Także w tym wypadku Parallels Desktop zostało ulepszone, gdyż jak wykazują testy - wirtualna maszyna pracuje zdecydowanie szybciej. W przypadku operacji dyskowych uzyskano wzrost wydajności sięgający nawet 40%. Udało się także przyspieszyć proces uruchamiania wirtualnej maszyny o 25%.

Aplikacje Windows, uruchamiane obok aplikacji OS X uzyskały możliwość łatwiejszego współdzielenia danych dzięki większej integracji z takimi usługami jak DropBox, SkyDrive czy Google Drive.

Aktualizacja z poprzednich wersji do Parallels Desktop 9 jest już dostępna w cenie 49,99 dolarów dla obecnych klientów, a pełna wersja jest dostarczane za 80 dolarów i ma pojawić się w sklepach już 5 września. Użytkownicy którzy po 15 sierpnia nabyli poprzednią wersję otrzymają darmową aktualizację do wersji 9.

Można pobrać także 14 dniową wersję testową.

Źródło: Parallels