Wiele plotek na temat iPada 2 mówiło o wbudowanym czytniku kart SD. Według najnowszych informacji, nadchodzący tablet od Apple nie doczeka się jednak takiej nowości.

Spekulacje o czytniku kart pamięci zaczęły się od zdjęć domniemanych pokrowców dla iPada 2. Widać na nich było wycięcie na górze, po lewej stronie futerału. Jego rozmiary sugerowały, że może to być otwór na czytnik kart SD.

AppleInsider podaje jednak, że w tym miejscu urządzenia znajdować ma się slot na kartę SIM (występujący w modelach z modemem 3G). Doniesienia te pochodzą z zaufanego źródła tego serwisu.

Powyższe informacje tłumaczyłyby brak podobnego wycięcia w wielu innych pokrowcach, których zdjęcia wyciekły do internetu. Użytkownicy bowiem zwykle nie wymagają ciągłego dostępu do slotu na kartę SIM i osobny otwór jest zbędny.

Plotki i spekulacje na temat kolejnego iPada wydają się nie mieć końca. Sytuacja taka jednak nie może dziwić, gdyż premiera tego tabletu ma mieć miejsce już w najbliższym czasie. Poniżej wcześniejsze doniesienia:
[LIST]
*] Dual-Core GPU w iPadzie 2 i iPhone 5?;
*] iPad 2 - nowy ekran i silniczek wibracyjny;
*] Kolejne plotki o rozdzielczości, na której będzie pracował nowy iPad;
*] Nowy iPad, iPhone, Apple TV - kolejne plotki;
*] iPad 2 - ekran pozostanie bez zmian, pojawi się kamera?;
*] iPad 2 - dodatkowe złącze, kamera i wiele więcej?.
[/LIST]

Źródło: AppleInsider, MacRumors