Macworld Expo to wielkie wydarzenie podczas którego producenci z całego świata mogą zaprezentować najnowsze produkty powiązane z Apple.

Po zeszłorocznym sukcesie spodziewano się jeszcze większej ilości gości i faktycznie tak się stało. W odróżnieniu od WWDC wstęp na nie ma każdy chętny przez co nie obyło się bez ogromnego tłoku.

Najciekawszą zaprezentowaną rzeczą jest iFusion, czyli dock dla iPhone wyposażony w przewodową słuchawkę, głośnik, Bluetooth oraz funkcje tradycyjnego docka jak np. ładowanie, synchronizacja z komputerem. Cena urządzenia ma wynieść aż 149$. Sądzicie, że warto?

Pokazany został również program do zdalnego sterowania komputerem Mac przez iPhone'a lub iPada o nazwie Splashtop. Cechuje się lepszą wydajnością niż inne produkty tego typu dostępne w AppStore oraz zapewnia pełne wsparcie dla dźwięku.

Przedstawiono też ostatnią wersję popularnej nawigacji samochodowej - Navigon 1.7. Działa zarówno z iPhonem jak i iPadem, jest przystosowana do ekranu Retina, ma wbudowaną funkcję Zagat oraz system oceniania restauracji Google.

Źródło: MacRumors, Macworld