Wojna pomiędzy Apple i Samsungiem na patenty i procesy sądowe trwa w najlepsze. Przypuszczam, że albo już nikt nie pamięta od czego się zaczęło, a jak jeszcze pamięta, to już niedługo wszyscy wokół zapomną. Sytuacja znana nam dobrze z "Samych Swoich" tylko kto tu jest Kargulem a kto Pawlakiem ?

Dziś wiele portali ozdobiła paląca umysły czytelników informacja.... "Obama zawetował blokadę sprzedaży urządzeń Apple na terenie USA". Dla przypomnienia, Komisja Handlu Międzynarodowego zablokowała możliwość sprzedaży na terenie USA iPada2 oraz iPhone 4 gdyż uznała, iż naruszają one patenty należące do firmy Samsung.

Oczywiście na Apple i Obamę posypały się gromy oskarżające ich o łamanie prawa, ignorancję wobec wyroków sądowych. Wystarczy przeglądnąć komentarze pod informacją:

I to jest chyba niepodważalny dowód że rząd amerykański to banda mend sprzedajnych i kowboi którzy się już dawno sprzedali wszystkim którzy dali kasę, widać to jak nic bronią swojej firmy

Nie ma sprawiedliwości na tym świecie ........

No OK - ale dlaczego w takim razie Obama podważa "wyroki" podległych rządowi urzędów? Z tego co wiem to jednym z filarów demokracji (która (podobno) panuje w USA) jest niezawisłość sądów a Komisja Handlu Zagranicznego niejako pod sądownictwo podpada (prosze mnie naprostować jeśli się mylę :P)

Jak samsung został zablokowany to obamuś nic nie mówił, a teraz?

Całości dodatkowo pikanterii dodawało oświadczenie nieutulonego w żalu Samsunga, który dokonał wszelkich starań aby się z Apple dogadać, nawet ceny spuścił ale Apple nie chciało skorzystać z pomocy i propozycji ugody.

Tymczasem jak donosi AppleInsider układy w których występują technologie objęte patentami Samsunga, produkowała firma Infineon (układ PMB 9801) a ta z kolei wykupiła patent na technologie Samsunga natomiast dostarczała wspomniane układy do produktów Apple.

Samsung dowodził naruszenia patentów, gdyż zdaniem Samsunga, patent dotyczył tylko sprzedaży produktów na terenie USA i Samsung uznał, iż skoro układ w produktach Apple opuszcza teren USA, Apple powinno dodatkowo zapłacić promocyjną cenę 16 USD za sztukę. Co ciekawe, układ Infineon PBM 9801 kosztuje niecałe 12 USD.

Zdjęcie: iFix

Jak się okazuje, Samsung nie jest tylko ofiarą, ale niezłym kombinatorem a cała sytuacja dowodzi tylko mojej tezy, iż wojna ta będzie taka sama jak między Kargulem i Pawlakiem.