To była długa przerwa od ostatniego nagrania. Musicie nam to wybaczyć ale spraw z którymi się zmagaliśmy była cała masa. Po pierwsze jesteśmy częścią społeczności MyApple. Jest to dla nas prawdziwe wyróżnienie - dziękujemy. Do tego wypoczywaliśmy na wakacyjnych wyjazdach i braliśmy udziały w sportowych zmaganiach triathlonowych. Nie próżnowaliśmy. W całym zamieszaniu nie zapomnieliśmy również o Was, bo w tym odcinku czekają na Was dwa doskonałe prezenty i już dziś zapraszamy do wzięcia u działu w przygotowanych konkursach.

67 odcinek to próba przybliżenia Wam „na szybko” narzędzia, które pomogą w tworzeniu stron internetowych. Poświęciliśmy również czas antenowy na analizę ostatnich wyników finansowych Apple. Wróżymy czy zbliżający się nieuchronnie, nowy iPad mini będzie miał Retinę. Do pierwszego odcinka MacGadki - podcastu MyApple, zaprosiliśmy Tomka Wykę - założyciela i szefa całego serwisu. Jeśli zatem chcecie poznać jak rodziło się forum i portal, musicie wysłuchać najnowszego odcinka. Tomek zdradził również jakie zmiany pojawią się w niedalekiej przyszłości na MyApple.

Spis treści

00:00 MacGadka - podcast MyApple
01:14 Zenbox - wygodny hosting dla małych i dla tych większych
01:56 Wyniki Apple za 3Q 2013
12:05 1/3 sprzedanych iPadów to wciąż iPad 2
33:23 Chromecast - sprzeda się, czy nie?
40:12 Od czego zacząć tworzenie stron internetowych
54:47 Zenbox i konkursy dla słuchaczy
01:06:15 Jak powstało MyApple
01:30:21 MacGadka ma dwa lata!

Wpiera nas

Najnowszy odcinek podcastu MacGadka wspiera Zenbox. Firma świadczy usługi hostingowe dla małych i dużych serwisów. Swoją stronę możecie mieć w sieci już za 150 złotych rocznie (z MacGadką możecie mieć je jeszcze taniej - patrz niżej). Wszystkie dodatkowe usługi jak subdomenty, serwery FTP, bazy danych, konta e-mail są w Zenboxie bez ograniczeń. Więcej o ofercie firmy znajdziecie tutaj - http://zenbox.pl/specyfikacja.html

Konkursy

W najnowszym epizodzie znajdziecie dwie ciekawe nagrody do wygrania. Pierwszą z nich jest roczny abonament na najmocniejszy serwer z usługi Zenbox’a - zenbox 100k. Obsłuży on miesięcznie 100 tysięcy unikalnych użytkowników. Z faktu, że dużo mówiliśmy w tym odcinku o jednej aplikacji - RapidWeaver - do tworzenia stron internetowych - będziemy mieli dla Was jedną licencję na ten program. Wszystkie szczegóły odnośnie wzięcia udziału w naszych konkursach znajdziecie w tym epizodzie.

Od naszego sponsora otrzymaliśmy jeszcze jeden prezent. Na hasło „macgadka” podczas składania zamówienia na pierwszy zakup usługi w firmie Zenbox otrzymacie 10% rabat.

Zapraszamy do odsłuchu. Jeżeli chcecie posłuchać tego odcinka MacGadki subskrybujcie podcast w iTunes