Urządzenia firmy Apple, takie jak iPhone czy iPad, wyposażone są w pojemnościowe ekrany dotykowe. Wykorzystują one zmiany pojemności elektrycznej ekranu do zarejestrowania dotyku. Co za tym idzie, wyświetlacze takie nie reagują na wszystkie bodźce dotykowe.

Przykładowo, próby obsługi iPada przez użytkownika w zwykłych rękawiczkach są skazane na niepowodzenie. Z treści ostatnio przyznanego firmie Apple patentu można jednak wywnioskować, że gigant z Cupertino zamierza wprowadzić na rynek produkt, który wyeliminuje powyższy problem.

Rozwiązaniem mają być specyficzne rękawiczki. Zamysł jest następujący - wbudowane w rękawiczki przewody i specjalne materiały, tworzące zewnętrzne warstwy produktu, mają umożliwić swobodne użytkowanie urządzeń Apple z pojemnościowymi ekranami dotykowymi. W aplikacji patentowej uwzględniono nawet odpowiednią siłę tarcia występującą przy obsłudze wyświetlacza z założonymi rękawiczkami. Opisany produkt miałby umożliwić dużą precyzję dotyku.

Poza tym, rękawiczki te spełniać mają wszystkie zwyczajne wymagania. Liczyć zatem możemy na wykorzystanie wodoodpornych materiałów oraz odpowiednią izolację termiczną.

Szerszy opis produktu w obszernym artykule serwisu Patently Apple.

Źródło: Patently Apple, 9to5Mac