W momencie gdy wydaje nam się, że z przecieków wiemy już wszystko o przyszłej wersji iPhone'a oraz iPada, pojawia się informacja o kolejnej nowości, która być może zostanie zaimplementowana w nowych urządzeniach z iOS. Tym razem mają to być płatności zbliżeniowe.

Near Field Connection to technologia którą ostatnimi dniami zdobywa coraz większą popularność. Polega ona na dokonywaniu transakcji płatniczych poprzez zbliżenie urządzenia (na odległość nie większą niż 4 cale) wyposażonego w NFC do specjalnego czytnika, co pomaga zaoszczędzić całkiem sporo czasu. Już od dawna mówi się o jej implementacji do telefonów komórkowych, jednak do tej pory niewielu producentów zdecydowało się na taki krok.

Portal Bloombeg poinformował jakoby Apple miało wdrożyć to rozwiązanie do piątej generacji iPhone'a dla sieci AT&T oraz iPada 2. Spekuluje się, że firma z Cupertino połączy w jakiś sposób ten środek płatności ze sklepem iTunes lub wykorzysta go do lepszego dobierania reklam w platformie iAd pod konkretnego użytkownika.

Źródło: MacRumors, Bloombeg