W dniu dzisiejszym kilka moim zdaniem ważnych programów doczekało się mniejszych lub większych aktualizacji. Nie na tyle jednak dużych by poświęcać każdej osobny wpis, wartych jednak kilku zdań podsumowania.

Jeden z najlepszych klientów Twittera dla iPhone'a i iPada - Twitterrific 5 , zyskał funkcję wysyłania linków pojawiających się we wpisach do mojego ulubionego serwisu (a więc i aplikacji) Readability, będącej zbiorem tekstów do przeczytania na później. Program zyskał także możliwość wyświetlania obrazków trzymanych w usłudze Droplr.

Twitterrific 5 dla iPhone'a i iPada dostępny jest w App Store w cenie 2,69 €.

Twitterrific 5 w App Store

Aktualizacji doczekała się także jedna z najlepszych aplikacji dla iPhone'a i iPada do przechowywania haseł, danych logowania i innych ważnych informacji - 1Password . Choć program dostępny jest w wersji uniwersalnej to przynajmniej jedna nowa funkcja pojawiła się tylko na iPadzie. Mowa o generatorze haseł dostępnym we wbudowanej w program bezpiecznej przeglądarce 1Browser (dzięki której można logować się do serwisów web, korzystając z funkcji automatycznego wypełnienia pól logowania). 1Browser na iPadzie zyskał także funkcję zakładek do stron z szybkim wypełnianiem pól logowania danymi zapisanymi w 1Password.

Generator haseł już wkrótce trafi do wbudowanej w program przeglądarki uruchomionej na iPhone.

Program zyskał także funkcję dzielenia się zapisanymi tajnymi informacjami, np. danymi logowania. Możemy wysłać je komuś za pomocą wiadomości tekstowej lub maila. W jednym i drugim przypadku mogą być to dane logowania podane otwartym tekstem lub zaszyfrowane, do otwarcia w innej kopi 1Password 4.

Wraz z aktualizacja przyszło jeszcze kilka mniejszych poprawek, m.in. synchronizacji przez Dropboksa, czy wyszukiwania danych logowania. Poprawiono także tłumaczenia, choć czasem jeszcze straszą gdzieś komunikaty typu "Failed to load page strony".

1Password dla iPhone'a i iPada dostępny jest w App Store w cenie 15,99

1Password w App Store

Wspomnieć też wypada o aktualizacji oficjalnej aplikacji dla iPhone'a i iPada serwisu muzycznego SoundCloud . Zyskała ona funkcję logowania za pośrednictwem Google+ oraz możliwość dzielenia się informacją o tym czego słuchamy w tym właśnie serwisie.

Program SoundCloud dla iPhone'a i iPada dostępny jest w App Store za darmo.

SoundCloud w App Store