Z pewnością wielu czytelników słyszało, a część używa, bądź przynajmniej na moment zainstalowała na swoim iPadzie aplikację Paper. Jest to notatnik do pisma odręcznego, a właściwie bardziej zasobnik z notatnikami i szkicownikami do rysowania, imitującymi te prawdziwe, w formie książeczek z okładkami i spinającą je tasiemką. Paper miał swoją premierę już ponad rok temu, czas więc na aktualizację, która przynosi kilka istotnych nowości.

W najnowszej wersji zaktualizowano algorytm pozwalający na imitację prawdziwych narzędzi kreślarskich czy malarskich. Dodano także funkcję, które zdecydowanie brakowało w tym programie - zoom. Wystarczy wykonać gest rozszerzania dwóch palców na ekranie by naszym oczom pojawiło się szkło powiększające. Wspomniany gest pozwala na regulację jego wielkości. Później możemy przesuwać je palcem, chwytając za jego krawędź i domalowywać lub poprawiać szczegóły.

Najciekawszą jednak funkcją, która ma pokazać różne zastosowania tej aplikacji jest galeria prac w niej stworzonych.

Znajdziemy tam szkice, plany, teksty, proste i bardziej skomplikowane rysunki wykonane w różnych stylach.

Paper cały czas dostępny jest za darmo. Dalej na starcie otrzymujemy tylko dwa podstawowe narzędzia do rysowania: piórko i gumkę. Kolejne możemy dokupić korzystając z mikropłatności.

Paper w App Store