W zalewie aplikacji dla iPhone'a i iPada upiększających fotografie, można spotkać także programy, które odwalają za nas czarną robotę i dzięki którym możemy przygotować szybko zdjęcia do publikacji w sieci, bez uruchamiania komputera czy nawet bardziej rozbudowanych aplikacji. Takim programem jest Reduce .

Reduce dla iPhone'a i iPada to narzędzie pozwalające na masową zmianę wielkości i ciężaru fotografii. Wystarczy ustawić suwakami rozdzielczość poziomą lub pionową, maksymalny ciężar obrazka lub jakość w procentach, oraz stopień wyostrzenia, a program wygeneruje nam odpowiednie pliki. Możemy także usunąć ze zdjęcia dane exif czy dodać do nich znak wodny i ramkę. Znak wodny to w tym wypadku napis, może to być np. nasze imię i nazwisko. Możemy określić jego położenie na zdjęciu, kolor (czarny lub biały) i krój liter, a także skorzystać z prostego formatowania tekstu.

Reduce to świetne narzędzie do szybkiego przygotowania zdjęć do publikacji, np. na blogach. Poniższe dwa zdjęcia to właśnie wynik pracy w programie.

Reduce dla iPhone'a i iPada dostępne w App Store w cenie 1,79 €.

Reduce w App Store