Kręcenie filmów na iPhone to chleb powszedni. Pytanie tylko co potem z nimi zrobić, zwłaszcza jak zbiera się ich coraz więcej. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem będzie szybka ich obróbka w jakimś edytorze na iPhone lub iPadzie. Może być to płatne iMovie, może być to Pinnacle Studio dla iPada, a może być to prosta aplikacja Lumify: Pro Video Editor dla iPhone'a.

Lumify to program, w którym możemy stworzyć film na bazie krótszych sekwencji wideo, jakie nagraliśmy i mamy w pamięci swojego iPhone'a. Należy je po prostu dodać do nowego projektu, ustawić w kolejności, wybrać podkład muzyczny dla każdego fragmentu (może być ten sam), efekty wideo rodem z Instagram, oraz efekt przejścia pomiędzy poszczególnymi sekwencjami. Możemy też ustawić prędkość odtwarzania danej sekwencji, a także jak wielki jej fragment ma być wykorzystany w końcowym wideo.

Dodajemy jeszcze sekwencje z napisami i pozwalamy aplikacji przeanalizować wybrane sekwencje. Efekt, będący w pewnym stopniu dziełem przypadku (a raczej algorytmu) jest całkiem niezły. Lumify wybiera krótkie, kilkusekundowe fragmenty z każdej sekwencji i łączy je w całość z zastosowaniem wszystkich filtrów, podkładów muzycznych i efektów przejścia. Nie są to może produkcje oskarowe, ale ja jestem zadowolony.

Gotowy film możemy zapisać w pamięci iPhone'a, wysłać na YouTube'a czy do dedykowanego serwisu Lumify. Jest to wszak trochę taki Instagram dla filmów wideo.

Moje krótkie podsumowanie naszego wypadu do Berlina, stworzone w Lumify znajdziecie TUTAJ .

Lumify: Pro Video Editor dla iPhone'a dostępne jest w App Store za darmo

Lumify: Pro video Editor w App Store