To jest typ gier które lubię. Choć kolorowa, jest tak naprawdę mroczna i pełna niebezpieczeństw. Mowa o Badland dla iPhone'a i iPada. Pod wieloma względami przypomina Limbo dla Maka (opisywane przeze mnie jeszcze na MacKozer.pl). W obydwu przypadkach na gracza czekają różne, mniej lub bardziej złowrogie przeszkody. Z tą jednak różnicą, że zły świat (Badland) jest kolorowy w przeciwieństwie do czerni, bieli i szarości otchłani (Limbo). Inny jest także bohater. W Limbo był to mały chłopiec, podczas gdy w Badland jest nim małe latające stworzenie o jeszcze mniejszych skrzydłach. Musi się więc napracować by wzlecieć w powietrze.

Badland

Badland to platformówka i side-scroller, w którym gracz nieustannie porusza się tylko w prawą stronę, pokonując różne przeszkody. Tych w Badland jest niemało. Raz są to koła zębate wielkiej maszyny, wiatraki wentylatorów, noże, kolce, wybuchające rośliny czy wąskie przejścia.

Badland

Te ostatnie mogą okazać się pułapką jeśli nasz bohater pożre specjalne owoce, od których rośnie i nabiera wagi, co dodatkowo utrudnia latanie. Inne owoce zmniejszają jego rozmiary, co ułatwia poruszanie się pomiędzy różnymi przeszkodami i pułapkami.

Badland

Na swojej drodze to dziwne latające stworzenie spotka także swoich pobratymców. Którzy ukryli się tu i tam i czekają na przewodnika, który przeprowadzi ich przez niebezpieczeństwa. Raz nam się to uda, innym razem to oni pomogą nam, choć znikną gdzieś za lewą krawędzią ekranu. Trzeba bowiem pamiętać, że jeśli wypadniemy poza lewą krawędź ekranu zaczynamy od ostatniego punktu kontrolnego (tych jest zwykle kilka w każdym etapie).

Badland

Badland ma świetną szatę graficzną i muzyczną. Choć sam pomysł nie jest nowy, to wykonanie jest na najwyższym poziomie i po prostu chce mi się w nią grać. Na obecną chwilę do dyspozycji mamy 40 różnych poziomów, jednak twórcy zapowiadają dodanie nowych w kolejnych aktualizacjach. W grze też jest tryb gry wieloosobowej na jednym urządzeniu (nie testowałem go jednak).

Badland

To jedna z lepszych gier, jakie ostatnio pojawiły się w App Store. Polecam!

Gra Badland dla iPhone'a i iPada dostępna jest w App Store w cenie 3,59 €.

Badland w App Store

Zwiastun gry: