Wiadomości głosowe to chyba w dalszym ciągu nie jest najwygodniejsza forma komunikacji pomiędzy użytkownikami, którzy wolą napisać coś na Facebooku, Twitterze czy po prostu skrobnąć maila. Czasem jednak tego typu forma komunikacji się przydaje. Wie o tym Mark Zuckerberg, Facebook Messenger dla iOS i Androida pozwala na coś takiego. Ja właśnie odkryłem bardzo ciekawą usługę z dedykowanymi aplikacjami dla iPhone'a i Maka o nazwie Pling.

Pling wymaga zarejestrowania się w dedykowanym serwisie. Później możemy nagrywać krótkie wiadomości głosowe i wysyłać je do znajomych. Układają się one w konwersacje, jak na czacie, tyle, że zamiast tekstu, znajdziemy przy każdej przycisk odtwarzania.

Aby nagrać wiadomość wystarczy przytrzymać palec na przycisku nagrywania na iPhone lub kliknąć i przytrzymać podobny przycisk w aplikacji dla Mac. W każdej chwili możemy przerwać i anulować nagrywanie.

W sieci WiFi krótkie wiadomości pojawią się momentalnie u odbiorcy. Testowałem nagrania trwające do około minuty i nie miałem z nimi większych problemów.

Co ciekawe, tego typu krótkie wiadomości głosowe możemy wysyłać z Pling nie tylko do innych użytkowników tego serwisu, ale także do osób, które jeszcze go nie zainstalowały, lub nie mogą go zainstalować (bo korzystają z inne platformy sprzętowo/systemowej). W takim wypadku podajemy adres e-mail odbiorcy, na który przyjdzie link do naszego nagrania, zachowanego w serwisie Pling właśnie.

Pling Messenger dla iPhone'a w App Store za darmo .

Pling dla Mac w Mac App Store za darmo .