Zawsze uważałem, że warto wspierać rodzimą produkcję. Polscy developerzy wydający aplikacje w AppStore nie mają łatwego chleba, dlatego z przyjemnością odnotowuję każdą aplikację która pojawia się w sklepie Apple ze znaczkiem PL. Dziś chciałbym Wam zaprezentować ciekawy i funkcjonalny program Kalendarium.

Kalendarium to aplikacja polskiego developera Idea Studio. Program dostarcza nam w naszym ojczystym języku podstawowych ale jakże pomocnych nieraz informacji o bieżącym dniu. Na wstępie pisałem o programie Wkly, który oprócz numeru tygodnia i ładnego wyglądu nic więcej nie potrafi. Natomiast Kalendarium w porównaniu do w/w to istny kombajn. Dzięki niemu dowiemy się o wschodzie i zachodzie słońca, aktualnym dniu i tygodniu. Ile dni pozostało do końca roku oraz ile mamy za sobą. To nie wszystko. Kalendarium powie nam w jakiej fazie znajduje się księżyc, o ile minut bieżący dzień jest krótszy od najdłuższego, etc. Aplikacja poda nam naszą aktualną pozycję gps oraz co bardzo ciekawe wybrane wydarzenia jakie miały miejsce dzisiejszego dnia w latach poprzednich. Wydarzenia te, co ważne dotyczące Polski. Jeżeli zechcemy podzielić się informacją o danym wydarzeniu ze znajomymi wystarczy przytrzymać palec na wybranym. Program zaproponuje nam wysłanie informacji mailem, smsem lub skopiowanie do schowka.

Kalendarium do wspaniała i pomocna aplikacja. Mam nadzieję iż wraz z czasem będzie się rozwijać. Sugestia dla autora. Przydałaby się integracja z kalendarzem naszego iUrządzenia, integracja pogody z programem i możliwość wysyłki wydarzeń np do Twittera.

Kalendarium dostępne jest w AppStore w cenie 0,79€.

PR