MyRoute Safe Drive to aplikacja dbająca o nasze bezpieczeństwo ale także o nasze kieszenie podczas podróżowania samochodem po drogach. Dzięki niej nie przekroczymy dozwolonych prędkości i unikniemy mandatów oraz punktów karnych.

HUD aplikacji przypomina prędkościomierz w samochodzie i dostarcza wszystkich niezbędnych informacji. MyRoute Safe Drive działa w oparciu o pozycjonowanie gps oraz system map. Mapy wykorzystywane w aplikacji to Google Maps, które w warunkach "amatorskiego" podróżowania są wystarczające. W przypadku przekroczenia prędkości aplikacja poinformuje nas miłym żeńskim głosem o tym fakcie.
Dodatkowo z aplikacji dowiemy się o przebytym dystansie, średniej prędkości, długości i szerokości geograficznej czy aktualnej godzinie.
System alarmów informujących o przekroczeniu prędkości jest w pełni konfigurowalny tak abyśmy mogli dostosować go do przepisów panujących w danym kraju.
Aby korzystać z aplikacji wymagany jest kompas i gps wbudowany w iPhone'a. Starsze modele iPhone'ów czy iPod'ów nie są obsługiwane.
Podstawowe i według mnie wystarczające mapy do zastosowań domowych dostępne są za darmo. Dodatkową funkcjonalność w postaci bazy fotoradarów i innych ograniczeń możemy uzyskać wydając kwotę 0.79€.

MyRoute Safe Drive dostępny jest w AppStore za darmo.

PR