Kilka dni temu ujrzała światło dzienne aplikacja Super Retro . Autorzy programu kazali nam czekać kilka długich miesięcy na jej premierę. Jednakże stwierdzam, że było warto. Super Retro do następna aplikacja służąca do edycji i upiększania fotografii zrobionych naszymi iPhone'ami.

Design Super Retro jest dopracowany i stylizowany na materiał stosowany w klasycznych aparatach fotograficznych. Po uruchomieniu aplikacja wita nas aparatem gotowym do zrobienia fotografii. Aby przejść do galerii fotografii i narzędzi edycyjnych tak jak w natywnej aplikacji Aparat musimy uderzyć ikonę z lewej strony spustu migawki.

Układ menu Super Retro jest uporządkowany, ikony zostały usadowione na górnym i dolnym pasku. Środkowa przestrzeń stanowiąca 2/3 ekranu przeznaczona jest na galerię fotografii Super Retro. Oczywiście program umożliwia także wczytanie zdjęć wykonanych zewnętrznymi aplikacjami.
Po uruchomieniu menu Edit uzyskujemy dostęp do narzędzi edycyjnych. Posegregowane są one w podobny sposób jak główne menu. Dzięki Super Retro będziemy mogli nasze fotografie poddawać kadrowaniu, rozjaśnianiu czy rotacji. To oczywiście nie wszystko. Aplikacja posiada bogaty zestaw predefiniowanych filtrów graficznych, ramek i efektów specjalnych. Kombinacje filtrów możemy zapisywać tak aby w szybki sposób poddawać edycji serie podobnych zdjęć.

Po obróbce nasze fotografie możemy zapisać w galerii aparatu, przesłać do Twittera, Facebooka lub Instagram.
W menu Edit dostępna jest jeszcze jedna opcja Store, niestety po wejściu do niej wita nas napis "Coming Soon". W przyszłości prawdopodobnie będziemy mogli tutaj kupować za niewielką opłatą dodatkowe filtry czy efekty specjalne.

Podczas krótkiego użytkowania od dnia wczorajszego aplikacja zawiesiła się raz oraz na początku miałem problem ze skonfigurowaniem dostępu do portali społecznościowych. Są to prawdopodobnie przypadłości wieku dziecięcego.
Jednakże jako zapalony fotoamator polecam Super Retro mimo wyższej ceny. Możliwe, że autorzy uraczą nas wkrótce jakąś promocją.

Super Retro dostępne jest w AppStore w cenie 1,59€.

PR