Adobe kilka dni temu wydało aplikację Carousel dla iPhone'a, iPada i Mac'a. Aplikacja ta pozwala w łatwy sposób na dostęp do naszych kolekcji zdjęć z każdego urządzenia na którym ją zainstalujemy.

Zasada działania Carousel jest prosta i bazuje na tak bardzo popularnej ostatnio chmurze. Z AppStore pobieramy aplikacje klienckie na nasze iUrządzenia, zakładamy konto w usłudze. Pierwszy miesiąc dostępu otrzymujemy gratis. Opłata za kolejne miesiące użytkowania i dostępu do usługi będzie nas kosztować 4,99€ lub za cały rok z góry 44.99€.

Aplikacje oprócz synchronizacji naszych kolekcji zdjęć umożliwiają podstawową ich edycję. I tak możemy nasze fotografie przycinać, obracać, regulować ich ekspozycję oraz wprowadzać inne poprawki. Carousel posiada wbudowane 17 filtrów graficznych. Adobe chwali się, iż technologia edycji fotografii stoi na najwyższym poziomie w Carousel i jest tą samą która wykorzystywana jest przez Lightroom.
Carousel pozwala na prosty dostęp do naszych kolekcji fotografii także innym osobom, wystarczy dodać w usłudze adres email.

Zastanawiam się czy w dobie darmowych usług synchronizacji w chmurze jak choćby iCloud, Carousel zostanie przyjęte pozytywnie. Ta pierwsza usługa jest darmowa zawiera jednak ograniczenie przestrzeni dyskowej, a za kolejne GB musimy płacić natomiast synchronizacja dotyczy wszystkich danych a nie tylko fotografii. Wraz z tą drugą uzyskujemy nielimitowaną przestrzeń (nigdzie nie mogłem doczytać czy tak jest faktycznie) oraz podstawowe narzędzia edycyjne. Narzędzia z logo Adobe, a to już coś znaczy.

Adobe Carousel dostępne jest dla komputerów Mac w Mac App Store za darmo.
Adobe Carousel dostępne jest dla iPhone'a i iPad'a w AppStore także za darmo.

PR


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019