Raven to nowa przeglądarka www dla systemu Mac OS X. Ideą jaka towarzyszyła przy tworzeniu Raven jej autorom było maksymalne uproszczenie dostępu do ulubionych portali i sieci społecznościowych.

Ale od początku.
Dostępna do pobrania wersja beta działa stabilnie aczkolwiek wolno. To do czego przyzwyczaiły nas Chrome czy Firefox stanowi dla Raven spore wyzwanie. Jednakże mając na względzie fakt iż, o czym wspomniałem, jest to wersja beta mam nadzieję, że szybkość będzie się zwiększać wraz z jej rozwojem.
Przeglądarka nie posiada typowego dla przeglądarek www interfejsu, który bardzo przypomina te znane z klienta Twittera czy programu pocztowego Sparrow. Odnotowuję ten fakt jako plus.

W Raven rozgraniczono pojęcie zakładek od ulubionych. Te ostatnie tutaj są zakładkami często używanymi do których uzyskujemy szybszy dostęp.
Przeglądanie historii wygląda jak przeglądanie poczty we wspomnianym Sparrow czy kliencie rss Reederze. Po lewej widzimy listę ostatnio przeglądanych stron, a po prawej każdą stronę w pełnym rozmiarze.

Na koniec zostawiłem to co najlepsze w Raven.
Wraz z przeglądarką otrzymujemy dostęp do Web App Shop. Ze sklepu możemy pobrać za darmo widżety rozszerzające możliwości przeglądarki i ułatwiające dostęp do wielu serwisów społecznościowych i portali, między innymi: Facebooka, Google+, Twittera, LinkedIn etc.
Pobrane widżety po instalacji lokują się po lewej stronie przeglądarki w tzw Smart Barze, także znajomo przypominającym ten z programu Sparrow.
Podczasz surfowania bo bezkresach internetu nieraz czujemy niedosyt przeczytawszy informacje na danym portalu. Raven posiada także opcję sugestii podpowiadając serwisy tematycznie podobne do aktualnie przeglądanego.

Wymagania systemowe Raven: Mac OS X 10.6 Snow Leopard, 1GB pamięci, rozdzielczość ekranu 1024x768 oraz procesor 1Ghz Intel lub A5 ( czyżby Raven miał tarafić na iPad'a? ).

Raven w wersji 0.5 beta 1 dostępny jest za darmo.

Źródło:
PR