W AppStore znajdziemy mnóstwo programów do edycji i upiększania fotografii. Sam bardzo lubię ten "dział" sklepu Apple z aplikacjami i zaglądam do niego dosyć często w poszukiwaniu nowości. Niestety wśród takiej ilości programów nie jestem w stanie wychwycić wszystkich nowości bądź ciekawych pozycji.

Jak to zwykle bywa przez przypadek wpadł mi w ręce dosyć prosty, ale ciekawy program TimeCamera służący do postarzania fotografii.

Zasada działania aplikacji jest prosta. Po wczytaniu fotografii do programu przechodzimy o ustawień i na linii czasu cofamy się o dni czy lata. Po powrocie do edytowanego zdjęcia widzimy jak przeobraża się ono starą coraz starszą fotografię.

TimeCamera pozwala na dodatnie do zdjęcia upiększenia w postaci ramki, zmiany formatu z 16:3 na 1:1 zgodny z Instagram, odbarwienie któreś ze składowych RGB oraz dodanie daty do fotografii. Ta ostatnia opcja posiada pewien smaczek, a mianowicie cofając się w czasie poza rok 1970 data na fotografii zmienia się z drukowanej cyfrowo na pisaną odręcznie.
Rezultaty naszych prac możemy zapisać w galerii iPhone'a, wysłać mailem lub podzielić się nimi z przyjaciółmi na Facebooku lub Twitterze.
Do pełni szczęścia brakuje mi tylko wsparcia dla retina display, jednakże nie ma to wpływu na obrazy wynikowe.

TimeCamera dostępny jest w AppStore w cenie $0.99.

Źródło:
PR